Sdílejte
Noční Bouřky, ilustrační foto. Autor: archiv redakce ZprávyExtra.cz / Roman Mach

Západní Čechy – V tomto týdnu se nám hned dvakrát připomnělo už dávno skončené léto. Na začátku týdne to bylo teplotami překračujícími i 25 °Ca v noci na neděli se zase na výrazné studené frontě vyskytly i bouřky, tedy typicky letní jev. Konkrétně krátce po půlnoci přešla bouřka se spoustou blesků přes Mariánské Lázně.

Bleskové výboje byly doprovázeny i vydatným deštěm, v oblasti západních Čech spadlo i přes 10. mm srážek za hodinu. 

Bouřka se překvapivě vyskytovala v době, kdy se teploty pohybovaly jen kolem 12 °C, což svědčí o tom, že studená fronta byla hodně výrazná. To skutečně byla, protože teplejší vzduchová hmota je střídána mnohem studenější. Kvůli inverznímu počasí v minulých dnech se ale v nižších polohách ochlazení zase tak moc neprojeví, chladnější vzduch bude kompenzován právě zmizením inverze. Velmi vydatné ochlazení ale cítí na horách.

V pondělí tam mohou na hřebenech zase poletovat vločky sněhu.

Bouřky se v druhé půlce října už vyskytují jen zřídka, a pokud ano, tak většinou při vyšších teplotách během odpoledne. Na výrazných studených frontách se mohou objevit i v zimním období, i když to jde spíš jen lokální výboje pár blesků, zatímco v noci na neděli to na západě Čech byla prakticky regulérní bouřka. Občas se zadaří.

PSALI JSME: Neděle a začátek týdne nabídne teploty pouze těsně nad 10 °C

  • ms, red.
Komentáře
Sdílejte
Předchozí článekVyjádření důvěry i ocenění Pionýru
Další článekČeši se změny práce nebojí. Motivují je hlavně peníze
ZprávyExtra.cz je internetový velkoformátový - multimediální zpravodajský portál se zaměřením na aktuální dění v České Republice i zahraničí. Jedná se o jeden ze zpravodajských projektů, které provozuje mediální agentura BJ-ExtraMedia - Jiří Berec. Do portfolia naší mediální skupiny patří tedy server ZprávyExtra.cz, zpravodajský portál Události112.cz a internetový magazín UdálostiEXTRA.cz. Naše zpravodajství sdílíme také na sociálních sítích.