© AFP 2018/ Michal Cizek

Praha – Během návštěvy Ukrajiny ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová omylem ocenila boj československých legionářů proti Hitlerovi v roce 1918. Historické nesrovnalosti si ihned povšimli uživatelé sociálních sítí.

Nepříjemná událost se odehrála po návštěvě města Bachmač, kde 8. — 13. března 1918 sváděly československé legie boj proti německé přesile. Na svém Instagramu Šlechtová v angličtině napsala: „Navštívila jsem Bachmač, abychom si společně připomněli československé vojáky bránící vesnici proti Hitlerovi.“

Jak upozorňuje portál Aktuálně.cz, byl v té době „devětadvacetiletý Adolf Hitler bezvýznamným německým desátníkem na západní frontě„. Šlechtová sice svůj příspěvek smazala, ale snímek se již začal šířit internetem.

Uživatel lukasb45 na jejím profilu napsal: „Admin to tady maže jako o život, přitom už to lítá po celém webu. Je suis Karla!!!!“.

Čert vem Adolfa. Tady už jde o to, že paní neumí přiznat chybu a raději cenzuruje nebo to hází na jiné,“ píše bronislav_svoboda.

Jo takhle… takže naši legionáři bojovali proti Hitlerovi už v 1. světový,“ směje se nad omylem ministryně bezda10@lukasb45.

Šlechtová vzniklou nesrovnalost vysvětlila záměnou fotografií na jejím profilu. „Ta hloupá chyba na mém Instagramu vznikla záměnou dvou fotografií z Bachmače a Sokolova. Škoda, že se již neřeší správný text v češtině. Kdo chce psa bíti, hůl si vždy najde. Celá má delegace je svědkem mých projevů a vyjádření úcty k historii a padlým na obou místech.,“ napsala ministryně na svůj Facebook.*

@ cz.sputniknews.com,
(red.) *

Komentáře