Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B.

Most – Pětatřicetiletý agresor z Mostu zaměstnal v těchto dnech policisty v severočeském Mostě, když zatím z neznámých důvodů v jedné z místních restaurací fyzicky napadl jiného muže, kterému způsobil vážná zranění. Napadený skončil v péči lékařů.

Agresor byl podle policie za obdobné jednání, již v minulosti soudně trestán. Nyní mu hrozí až desetileté vězení.

O případu informovala mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková s tím, že vyšetřovatel mostecké policie obvinil na základě výsledků šetření 35letého muže z Mostu ze zločinu těžkého ublížení na zdraví a z přečinu výtržnictví.

Obviněný měl dle policistů v obci na Mostecku na předzahrádce tamní hospody přistoupit ke stolu, kde seděl poškozený muž a tohoto měl bez předešlé slovní rozepře a zatím z nezjištěného důvodu napadnout tak, že ho udeřil do obličeje pěstí, kdy po tomto útoku napadený upadl na zem. „Útočník v útoku pokračoval i poté, co muž ležel na zemi a uštědřil mu další rány pěstí i kopy nohou do obličeje. Zranění poškozeného si vyžádalo lékařské ošetření,“ uvedla Světláková.


KRIMI Z REGIONU: Agresivní muž v Aši na Chebsku napadl policisty
Chebští kriminalisté sdělili podezření ze spáchání přečinu Výtržnictví a přečinu Násilí proti úřední osobě čtyřicetiletému muži z Chebu. Agresor svým jednáním ohrožovat mimo jiné i své spolubydlící na místní ubytovně. 

„Obviněný byl již za výtržnictví v minulosti odsouzen. Muž je stíhán na svobodě a bude-li uznán vinným, může mu soud uložit trest odnětí svobody na tři léta až deset let. Motiv napadení je předmětem dalšího vyšetřování,“ doplnila k případu policejní mluvčí.

-sim, (red.)

Komentáře