Drážní hasiči, ilustrační foto. Autor: archiv Drážní inspekce

Trutnov – Oznámení o nálezu usmrcené osoby v kolejišti přijalo krajské operační a informační středisko královéhradeckých hasičů v sobotu v 08:44 hodin. Osoba byla nalezena na trati číslo 032 nedaleko Velkých Svatoňovic. S největší pravděpodobností už v kolejišti ležela. Ráno projížděl po trati vlak mířící do Trutnova, ale stihl zastavit. Provoz na trati v úseku Malé Svatoňovice až do Trutnova je během dopoledne zcela zastaven.

O Tragédii informovala krajská mluvčí královéhradeckých hasičů Martina Götzová s tím, že na místo byla povolána profesionální jednotka hasičů z Trutnova a drážní jednotka Správy železniční dopravní cesty z České Třebové a Nymburka.

Trutnovští hasiči pomohli zajistit místo události a poskytli první psychologickou pomoc příbuzným oběti.

Ve vlaku, který na místě události zastavil, se nacházela asi desítka osob. Čtyřem lidem pomohli hasiči vystoupit. Vlak se poté vrátil zpět do Malých Svatoňovic,“ doplnila k tragédii mluvčí hasičů a upřesnila, že místo události si převzali drážní hasiči SŽDC, pracovníci Drážní inspekce a policisté.


PSALI JSME:  Zdrogovaný agresor pokousal na Mostecku policistu! Skončil v policejní cele


Tragédií se nyní zabývají kriminalisté, kteří prověřují všechny okolnosti této smutné události. Zda se jednalo o nešťastnou událost nebo ukonaný sebevražedný čin nyní kriminalisté zjišťují.

-jb

BEZ KOMENTÁŘE