Tragická dopravní nehoda na dálnici na Novojičínsku. Autor: ZZS Moravskoslezského kraje

Novojičínsko – Dva lidé zemřeli a dva byli těžce zranění. Taková je bilance páteční, odpolední dopravní nehody, ke které došlo na dálnici nedaleko obce Kujavy na Novojičínsku.

Na místě této tragické nehody zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému.

O nehodě dnes informoval zastupující mluvčí moravskoslezské záchranky Ladislav Lang s tím, že ke zraněným ze strany záchranné služby byl okamžitě vyslán vrtulník letecké záchranné služby spolu s dvěma pozemními posádkami ze stanoviště ve Fulneku a Studénce.

Záchranáři na místě nehody ošetřovali dva pacienty.

Čtyřicetiletý muž si stěžoval na bolest dolní končetiny a hrudníku. Po podání léků a ošetření poranění byl pozemní posádku převezen na oddělení urgentního příjmu do Fakultní nemocnice v Ostravě. Dalším pacientem byl osmatřicetiletý muž. Při nehodě utrpěl poranění hlavy a popáleninu dolní končetiny, se záchranáři komunikoval. Po poskytnutí přednemocniční lékařské péče byl letecky transportován také do Fakultní nemocnice v Ostravě na urgentní příjem.

TRAGICKÁ BILANCE ….

„V osobním automobilu cestovaly ještě dvě osoby, které zůstaly po nehodě zaklíněné,“ doplnil k nehodě mluvčí záchranářů a upřesnil, že zasahující lékař u nehody byl nucen konstatovat jejich smrt, pro zranění neslučitelná se životem.

Vedle záchranné služby na místě dnešní tragické nehody zasahovali také profesionální hasiči a policisté.

Dle sdělení ŘSD byla dálnice v místě nehody po dobu zásahu záchranných složek zcela uzavřena. Posléze byl zprovozněn pouze jeden jízdní pruh.

Příčiny nehody jsou nyní v šetření Policie ČR.

TRAGÉDIE: Při střetu osobního auta s vlakem zemřela na Frýdeckomístecku řidička

Autor: Jiří Berec

Komentáře