Tragická nehoda u Bystřice. Foto: HZS Středočeského kraje / Grafika: redakce @zprávyextra.cz

Bystřice – Ve středu 21. února, deset minut po deváté hodině byla na linku tísňového volání 112 Hasičského záchranného sboru oznámena vážná dopravní nehoda několika vozidel na silnici poblíž Bystřice na Benešovsku. Nehoda si vyžádala zranění několika lidí, jedno bohužel bylo smrtelné. 

O nehodě dnes informoval Petr Svoboda z oddělení IZS
HZS Středočeského kraje s tím, že po příjezdu první jednotky na místo události bylo zjištěno, že došlo ke střetu tří osobních a jednoho nákladního vozidla.

V jednom z osobních aut se nacházela zaklíněná osoba s mnohačetnými zraněními, kterým na místě podlehla, což následně potvrdil i lékař zdravotnické záchranné služby.

Vážně zraněn byl i řidič nákladního vozidla, který byl vrtulníkem transportován do jedné z pražských nemocnic. Jedna lehce zraněná osoba byla převezena pozemní cestou do nemocnice v Benešově,“ uvedl Svoboda.

Hasiči zajistili místo nehody, provedli protipožární opatření a po zadokumentování události kriminální policií vyprostili tělo řidiče z osobního vozidla. Poté pomohli s naložením havarovaných aut na odtahové služby a se silničáři uklidili vozovku.


PSALI JSME: Tragická nehoda u Holic na Pardubicku. Bilance: mrtvá řidička a dvě těžce zraněné děti


Provoz na silnici mezi Prahou a Táborem na obchvatu Bystřice byl obnoven těsně před půl jednou. Co bylo příčinou nehody, je předmětem dalšího vyšetřování Policie ČR,“ doplnil k nehodě Petr Svoboda z HZS Středočeského kraje.

-jb, (red.)

BEZ KOMENTÁŘE