Tragicky skončil střet vlaku s osobním autem na Příbramsku, řidič zemřel. Foto: HZS Středočeského kraje

Příbramsko – V pondělí 11. června, krátce po půl třetí odpoledne došlo na železničním přejezdu v obci Jince na Příbramsku, k tragické nehodě. Došlo zde, ke střetu osobního motorového vlaku s osobním vozidlem. Řidič automobilu nehodu nepřežil. Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému. 

O nehodě informoval tiskový mluvčí středočeských krajských hasičů Ladislav Holomčík s tím, že nehoda se stala v prostoru železničního přejezdu č. P551, který je na křížení silnice II/115 s tratí číslo 200 mezi Berounem a Pískem. Po střetu bylo osobní vozidlo doslova odhozeno mimo koleje, kde skončilo převrácené koly vzhůru.


PSALI JSME – Z DOPRAVY: Muž a dvě děti se vážně zranili při nehodě automobilu na Frýdecko-Místecku
Hasiči, zdravotničtí záchranáři a policisté zasahovali v sobotu 9. června odpoledne, u vážné dopravní nehodě automobilu u Starých Hamrů na Frýdecko-Místecku. 

Ve vlaku, který zůstal stát na kolejích dvě stě metrů od přejezdu, cestovalo asi 25 osob. Cestující i strojvedoucí vyvázli z kolize bez zranění. Provoz na jednokolejné trati byl zastaven a dráhy zajistily náhradní autobusovou dopravu.

Řidič osobního vozidla zůstal zaklíněn v kabině, odkud ho hasiči vyprostili pomocí hydraulického nářadí. „Utrpěl však vážná zranění, kterým podle lékařky Zdravotnické záchranné služby na místě podlehl. Přivolaný vrtulník tak odletěl z místa prázdný. Událost si převzali drážní hasiči a obě jednotky hasičů Středočeského kraje se vrátily na své základny,“ uvedl Holomčík.

Příčinami nehody se zabývá policie ve spolupráci s Drážní inspekcí.

jb, (red.)

Komentáře