Sdílejte
Požár rodinného domu (Ilustrační snímek) Foto: HZS Plzeňského kraje

DĚČÍN / Babička z Děčína chtěla peníze na pojistku, a tak uspala svého čtrnáctiletého vnuka a podpálila dům. Tak děsivá je verze příběhu, kterou Ústeckému krajskému soudu předložila v pondělí 11. dubna obžaloba. Ženě – babičce nyní za pokus o vraždu hrozí i výjimečný trest.

Podle obžaloby žena chlapci nejprve připravila tlumící nápoj, a pak ho uložila do postele. Kolem jedné ráno měla v domě založit požár a také si jít lehnout.

Požáru si ale naštěstí všimli sousedé, kteří chlapce vzbudili házením kamínků na okno. Celé to mělo vypadat jen jako obyčejný požár, na pokus vraždy pak upozornilo až vyšetřování hasičů.

„Zapálila svoji nemovitost v době, kdy tam spal její nezletilý vnuk, kterému dala uspávací prostředek do vína. Následně celou událost oznámila s tím, že došlo k požáru z nezjištěných příčin,“ sdělil TV Nova státní zástupce Vladimír Jan.

Babička se u soudu hájila tím, že na ni požár někdo mohl narafičit. Měla prý problémové vztahy s rodinou, hlavně kvůli financím. Tuto verzi příběhu ale obžaloba rozmetala. Podle ní žena měla finanční problémy a hrozila jí exekuce – z čehož vinila manžela, dceru a insolvenční správkyni. Proto údajně také dům zapálila. Z pojistek si mohla přijít až na čtyři miliony korun.

„Prodej domu s pozemky byl podle insolvenční správkyně jediný způsob, jak umořit dluhy. Cena domu je mnohem vyšší než dluhy a šlo to řešit jinak, než tak, že přijdu já a vnuk o střechu nad hlavou,“ bránila se žena ve své výpovědi.

„Na paní obžalovanou Pravdovou jsem podal obžalobu pro pokus trestného činu vraždy a pro pokus trestného činu pojistného podvodu,“ uvedl Vladimír Jan. Ženě tak hrozí až 20 let vězení, případně i doživotí.

Komentáře