Sdílejte
Romové (Ilustrační snímek) Zdroj: archiv ZprávyExtra.cz

TEPLICE – KRUPKA / Dvě znepřátelené romské rodiny rozpoutaly v pátek 8. dubna rvačku přímo na sídlišti Maršov v Krupce na Teplicku. Podle policie byli vyzbrojeni i mačetami a železnými trubkami. Záchranáři ošetřili šest lidí s krvavými zraněními.

K hromadné bitce došlo na sídlišti Maršov v Krupce v pátek ve večerních hodinách. Slovní roztržka a pokřikování přerostly v otevřený boj. „Střetlo se asi 20 lidí. Někteří z nich byli ozbrojení holemi a mačetami,“ uvedl mluvčí teplické policie Daniel Vítek.

Na místo dorazili policisté, strážníci a také zásahová jednotka, uvedl Teplický deník, který o události informoval jako první. Podle jejich zdroje šlo o vyřizování účtů mezi místní romskou rodinou a jejich protivníky z Děčínska. Stejnou informaci měl i starosta Krupky. „Mělo prý jít o vyřizování nějakých dřívějších účtů,“ řekl Deníku starosta Zdeněk Matouš.

Lítý boj trval několik minut, než dorazily první policejní hlídky. Záchranáři museli ošetřit několik lidí na místě, část lidí potřebovala důkladnější ošetření v nemocnici. Policisté zajistilii několik bodných a sečných zbraní. „Minimálně jedno zranění bylo způsobeno mačetou,“ dodal policista.

Případ si převzala kriminální policie v Teplicích. Kolik lidí a z čeho bude obviněno, zatím není známo. Policisté čekají na lékařské zprávy o rozsahu zranění.

Komentáře