Sdílejte
(Ilustrační snímek) Zdroj: HS ČR

KLÍNOVEC / V sobotu 2. dubna našli na Dámské sjezdovce na Klínovci tři lyžaři snowboardistu s prasklou přilbou v bezvědomí. Těžce zraněného snowboardistu transportoval vrtulník letecké záchranné služby do traumacentra v Ústí nad Labem. O události na Klínovci informoval náčelník Horské služby Miroslav Güttner.

Okolnosti jeho zranění nejsou vůbec známé. V bezvědomí snowboardistu našli na sjezdové trati další lyžaři, kteří také v 10:40 hodin zavolali Horskou službu.

„Neexistuje vůbec žádný svědek a na místě nehody jsme kromě poničené přilby nenašli jakékoliv stopy po tom, co se skutečně stalo. Vůbec nevíme, jestli jej někdo srazil, či on sám měl nějaký nebezpečný pád,“ uvedl k nehodě Miroslav Güttner, náčelník Horské služby Krušné hory s tím, že o příčinách nemůže nijak spekulovat.

Záchranáři HS se dostali k muži velice rychle a ihned poté, co zjistili, v jakém stavu se nachází, požádali o spolupráci Leteckou záchrannou službu z Ústí nad Labem. Zraněný muž byl stále v bezvědomí a vše nasvědčovalo vážnému poranění hlavy. „Naši záchranáři mu proto nasadili krční límec a zafixovali jej do vakuové matrace. Následoval velice šetrný převoz k dolní části sjezdovky, na místo, kde mohl přistát vrtulník,“ doplnil Miroslav Güttner. Zde už čekal sanitní vůz Rychlé lékařské pomoci a jeho lékař si muže převzal a dál pokračoval v ošetřování. Posádka vrtulníku poté zraněného, stále v bezvědomí, urychleně transportovala k dalšímu ošetření do nemocnice.

„Končí sezóna a na krušnohorských sjezdovkách se nyní pohybuje relativně málo jezdců. Zvláště v ranních hodinách je podklad ještě umrzlý a velmi tvrdý. To svádí lyžaře i snowboardisty k vysokým rychlostem,“ upozornil náčelník Güttner. Dodal, že právě v takových podmínkách je nutné, aby všichni, kteří se na sjezdovkách pohybují, jezdili se zvýšenou opatrností.

Komentáře