Kopisty / Mostecko – V sobotu 2. února okolo 22. hodiny došlo k opětovnému požáru mostecké skládky komunálního odpadů Celio. Na místě zasahovali profesionální hasiči, spolu s jednotkami dobrovolných hasičů z Mostecka.

Hasiči na místě události zasahovali, podle informací redakce serveru #zpravyextra.cz celou noc, až do brzkých ranních hodin.

Požáry na této skládce, jsou na Mostecku, již smutnou tradicí.

K požárům dochází pravidelně. Není čtvrt roku (někdy i dříve) aby na zmiňované skládce nezasahovaly hasičské jednotky z Mostecka a přilehlého okolí.

Jak sdělil naší redakci jeden ze zasahujících hasičů „už toho máme plné zuby, jezdíme sem pravidelně, na jedno a to samé… vždy hoří netříděný komunální odpad. Zasahujeme v neskutečných podmínkách, příšerném toxickém zápachu, který jde i do ovzduší a nemluvě o tom, že si ničíme techniku a vybavení,“ doplnil.

Skutečnost je taková, že mnoho mostečanů, již dříve poukazovalo na skutečnost, že hustý štiplavý a především toxický dým, který jde do ovzduší ničí jejich zdraví! Hasiči i obce v regionu, jako je například město Most a město Litvínov sice VŽDY uvedly jedno a to samé, „že v okolí jezdil měřící vůz, který nenaměřil žádné nebezpečné koncentrace v ovzduší, ale skutečnost je pravděpodobně jiná.“ Šedočerný popílek na parapetech oken, zašedlé záclony a špinavá čelní skla a kapoty vozidel hovoří o něčem jiném.

Nicméně toto, je věcí další diskuze… Událost se obešla bez zranění osob.

Požár skládky Celio

2.2.2019 POŽÁR KOMUNÁLNÍHO ODPADU POPLACH VYHLÁŠEN VE 23 : 08 HOD. NÁVRAT NA ZÁKLADNU V 07 : 50 HOD.

Zveřejnil(a) HASIČI Meziboří dne Neděle 3. února 2019
Video: Hasiči Maziboří / VENDYS

sim, jb, (red.)
Foto: Facebook.com /
# jsdhhornijiretin

Komentáře