Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B. (2016)

Lounsko – V pondělí 16. dubna proběhla v průmyslové zóně Triangle na Lounsku součinnostní bezpečnostní akce odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje s Oblastním inspektorátem práce pro Ústecký a Liberecký kraj. Policisté vyhmátli hned několik Ukrajinců zde pracujících na černo! 

Akce byla zaměřena na kontrolu zaměstnanosti, kontrolu cizinců a dodržování jejich povinností vyplývajících ze zákona č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území ČR,“ uvedla k policejní akci tisková mluvčí ústecké krajské policie Šárka Poláčková.


ČTĚTE TAKÉ: Policie si v Praze došlápla na kapsáře, dealery drog i migranty!
Policejní razie v hlavním městě! Akce byla zaměřena na všechny možné nešvary, které se v úzkém centru metropole vyskytují, a které se dlouhodobě ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy snaží policisté a strážníci potírat.

 

Zkontrolováno bylo celkem 291 cizinců.

Policisté zajistili a předvedli několik osob, které u sebe neměly doklady. V případě tří státních příslušníků Ukrajiny byly zahájeny úkony v řízení o správním vyhoštění, pro výkon nelegální práce,“ doplnila k razii policejní mluvčí a upřesnila, že bylo také uloženo 6 pokut, ve výši 2.300,- korun za porušení povinností cizinců.

-sim, (red.)

BEZ KOMENTÁŘE