Sdílejte
Uprchlický tábor v Drahonicích Foto: MVCR.cz

DRAHONICE / Jeden z civilních pracovníků ostrahy uprchlického tábora v Drahonicích na Lounsku pronášel do areálu drogy. Deník.cz zjistil, že šlo o marihuanu a tvrdou drogu pervitin. Pracovník ostrahy drogy nosil jednomu z ubytovaných uprchlíků. Případem pronášení drog se zabývá již policie.

„Proti jednomu ze zaměstnanců smluvní bezpečnostní agentury, zajišťujících ostrahu v areálu zařízení pro zajištění cizinců Drahonice byly ze strany Policie ČR zahájeny úkony trestního řízení. S ohledem na probíhající vyšetřování nemůžeme k případu poskytnout bližší informace,“ sdělil Kiril Christov, pracovník vztahů s veřejností Správy uprchlických zařízení Ministerstva vnitra. Podle informací webu Deník.cz nešlo o nijak velké množství drog, přišlo se na ně při náhodné kontrole.

Uprchlické zařízení v Drahonicích bylo v souvislosti s migrační krizí otevřeno v areálu bývalé věznice na podzim roku 2015. Aktuálně je v táboře umístěna padesátka mužů a je tak naplněna z jedné pětiny. Kromě běženců z Afriky a Asie jsou v Drahonicích ubytování také cizinci z východní části Evropy a Balkánu, kteří byli v ČR z různých důvodů zadrženi. A právě z těchto oblastí má podle zjištění Deníku pocházet zmíněný cizinec, který byl „odběratelem“ drog.

O ostrahu a chod uprchlického zařízení v Drahonicích se stará Policie ČR, zaměstnanci Správy uprchlických zařízení Ministerstva vnitra a najatá bezpečnostní agentura.

Komentáře