Agresivní mladík, ilustrační foto. Zdroj: #pixabay.com / Pixabay License

Litvínov – Nevídaná agrese nezletilých dětí – žáku základních škol v severočeském Litvínově nabírá na obrátkách. Rvačky školáků, již zaměstnávají jak pracovnice prevence, tak i strážníky městské policie.

Naposledy se před jednou ze základních litvínovských škol rvaly a to doslova dvě nezletilé dívky. U incidentu museli zasahovat muži zákona.

Strážníci společně s asistentkami prevence kriminality se zaměřili na kontrolu okolí základních škol, především na rvačky mládeže. Podle zkušeností asistentek prevence kriminality rvačky pravidelně vyvolává jeden žák z místní litvínovské hamerské základní školy,“ informovala o tom městská policie na svých internetových stránkách.

ČTĚTE TAKÉ

Strážníci chlapce zastihli před školou, doprovodili ho domů a o jeho chování informovali zákonného zástupce. Chlapce také poučili o závažnosti jeho chování,“ doplnili strážníci na svém webu.

Podle námi oslovených dětských psychologů a odborníků stojí za toto agresí u nezletilých dětí především internet a sociální sítě. Děti mohou díky moderním technologiím, které bohužel nesou i své „černé“ stránky volně sledovat nejrůznější obsah s agresivní tématikou a podobně, což se pak následně odráží na jejich agresivním chování.

jb, (-red.)

Komentáře