Vozidla Policie ČR Foto: Policie ČR

CHOMUTOV / Policie zadržela chomutovského soudce Ivana Nováka. Ivan Novák byl obviněn z podplácení a přijetí úplatku. Podle zpravodajské televie ČT24 byl spolu s ním zadržen také advokát Josef Doucha. Případem se zabývá protikorupční policie.

„Zadržení soudce Ivana Nováka inicioval Krajský soud v Ústí nad Labem. Je to důsledkem toho, že jsme podávali trestní oznámení na neznámého pachatele,“ sdělila redakci mluvčí krajského soudu Marcela Trejbalová.

Soudce Ivana Nováka policie zadržela v souvislosti s jeho soudcovskou činností. „Souvisí to s rozhodovací činností pana Nováka,“ potvrdila Marcela Trejbalová. Konkrétnější informace nejsou v této chvíli dostupné.

Web Aktuálně.cz zjistil, že důvodem Novákova zadržení jsou případy, které souvisí s podmínečným propuštěním vězňů a vše odstartovalo právě to, že soudce pustil z vězení bývalého starostu Chomutova a exsenátora Alexandra Nováka (ODS) odsouzeného za přijetí 43 milionového úplatku.

Krajský soud poté podle serveru Aktuálně.cz udělal prověrku jeho soudcovské práce, zkontroloval i další případy podmínečně propuštěných vězňů a poté trestní oznámení podal.

Bližší informace soud ani policie s ohledem na probíhající vyšetřování sdělovat nebude. Případem podplácení a přijetí úplatku se zabývá protikorupční policie.

Komentáře