Ambulace, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Udalosti112.cz / J.B.

Brno -Tuřany – K Vážné letecké nehodě vrtulníku došlo ve čtvrtek 7. prosince, v 10:30 hodin, jen několik desítek metrů od areálu letiště v brněnských Tuřanech. Nehoda si vyžádala zranění dvou osob. Na místo nehody se okamžitě sjely všechny záchranné složky IZS. Obě zraněné osoby si na místě převzala do své péče Zdravotnická záchranná služba, která jim na poskytla odborné, přednemocniční ošetření a následně je převezla do nemocnice k dalšímu vyšetření.

O letecké nehodě dnes informoval krajský mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák s tím, že zasahující hasiči zajistili místo proti případnému vzniku požáru a poté čekali na inspektory, kteří vyšetřují letecké nehody.


PSALI JSME: Mladý nezkušený řidič riskoval a předjížděl, na Tachovsku a střetl se dvěma vozidly


Na místo vyjely profesionální jednotky z místního letiště a ze stanic Brno-Líšeň a Brno-Lidická.

„První z těchto jednotek byli na místě hasiči z letiště. Pomohli záchranné službě s ošetřováním zraněných osob. Další jednotky zabezpečily vrtulník proti případnému vzniku požáru a zkontrolovaly, zda neunikají provozní kapaliny,“ upřesnil k události mluvčí hasičů.

„Do příjezdu inspektorů z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod asistovali hasiči u vraku vrtulníku. Po ukončení šetření pomohli s naložením stroje na podvalník, aby mohl být transportován z pole pryč,“ doplnil mluvčí hasičů a podotkl že samotný zásah byl ukončen v šestnáct hodin.

-jb


TÉMA DNE: Senior(82) za volantem smetl v Olomouci na přechodu 11letou dívenku, ta skončila v nemocnic


Komentáře