Hasiči, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J. Berec

Děčín – Profesionální hasiči ze stanice Děčín vyjeli 26. dubna, v 7:43 do areálu podniku v Tovární ulici v Průmyslovém obvodu v Děčíně – Boleticích. Došlo, zde k masivnímu úniku fenolu, při přečerpávání do zásobníkové stanice. Několik lidí bylo zraněno. Vedle hasičů na místě zasahovala také krajská záchranná služba.

O události informoval dnes aktuálně krajský mluvčí ústeckých hasičů Lukáš Marvan s tím, že po příjezdu hasičských jednotek na místo události vytyčili hasiči nebezpečnou zónu, evakuovali všechny zaměstnance a v krátké době se jim také podařilo zastavit únik fenolu. Ten unikl z hadice při přečerpávání z cisterny do zásobníku.

Nebezpečných výparů se nadýchalo 17 lidí, které vzala do péče Zdravotnická záchranná služba a rozvezla je do nejbližších nemocnic,“ doplnil k události mluvčí hasičů a upřesnil, že v ústecké krajské nemocnici provedli hasiči dekontaminaci převezených zraněných.


ČTĚTE TAKÉ: Těžká nehoda zastavila provoz na hlavní silnici u Poříčí nad Sázavou
Ve středu 25. dubna 2018 dvanáct minut před desátou hodinou dopoledne musely zasahovat složky IZS Středočeského kraje u vážné dopravní nehody několika vozidel ze silnice číslo 3, mezi dálnicí D1 a Benešovem, poblíž Poříčí nad Sázavou. 

Podle informací redakce serveru @zpravyextra.cz na místo události zamířil také vrtulník ústecké Letecké záchranné služby. Okolí továrny nebylo nijak zasaženo a není tedy nutné aktuálně přijímat bezpečnostní opatření.

Celou událostí se, již zabývají policisté.

-jb, (red.)

 

Komentáře