Muž se vážně zranil při pádu z výšky - Karvinsko. Zásah Letecké záchranné služby. Foto: ZZS Moravskoslezského kraje

Havířov –  Letečtí záchranáři spolu s pozemní posádkou záchranné služby a policisty museli zasahovat v pátek 10. srpna odpoledne u vážně zraněného muže na Karvinsku, který se zřítil z okna bytového domu. Muže, ve velmi vážném stavu musel do nemocnice transportovat záchranářský vrtulník. Události se zabývají policisté.

Informoval o tom redakci serveru #zpravyextra.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že sedmašedesátiletý muž byl po pádu v bezvědomí a jeho život přímo ohrožen.

Vyšetření lékařem krajské záchranky ukázalo na mnohočetná poranění. Stav pacienta vyžadoval provedení intubace, zajištění krčním límcem, pánevním pásem a za pomocí vyprošťovacího rámu také uložení do podtlakové matrace. Po poskytnutí všech potřebných opatření v rámci přednemocniční neodkladné péče, byl postižený letecky transportován do ostravské Fakultní nemocnice. Záchranáři jej předali na tamním urgentním příjmu,“ uvedl Humpl.


PSALI JSME: V Ostravě se muž zřítil ze žebříku, v kritickém stavu ho záchranáři transportovali do nemocnice
Letečtí záchranáři spolu s pozemní posádkou krajské záchranky museli 1. srpna zasahovat, u velmi vážné události v Ostravě -Šenově, kde se osmašedesátiletý muž, při česání ovoce zřítil ze žebříku. Záchranáři ho museli oživovat, poté letecky transportovat do nemocnice. 

K zásahu byl rovněž přivolán intervent záchranné služby, který na místě poskytoval první psychickou pomoc,“ doplnil k události mluvčí záchranné služby.

-jb, (red.)

Komentáře