Sanitka záchranné služby, ilustrační foto. Autor: archiv web Události112.cz / J.B.

Hlučín – Posádky Zdravotnické záchranné služby zasahovaly v pátek 24. srpna odpoledne na Hlučínském jezeře (Štěrkovna) kde se utopil třiašedesátiletý muž. Tragickou událostí se již zabývají policisté. O události informoval redakci serveru #ZpravyExtra.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

Třiašedesátiletý muž podle svědků plaval v jezeře a náhle zmizel pod hladinou. Z vody se jej podařilo dostat na břeh, kde mu přítomní lidé začali poskytovat základní pomoc. Do snahy o záchranu se záhy zapojila také přivolaná vodní záchranná služba,“ uvedl Humpl.

Resuscitační pokusy bohužel nebyly úspěšné.


ČTĚTE TAKÉ: Automobil v Ostravě smetl dva seniory, oba skončili v péči lékařů
Týmy krajských záchranářů musely zasahovat v pátek 24. srpna, okolo desáté hodiny dopolední u vážné dopravní nehody v Ostravě, kde automobil srazil dva chodce. Oba skončili se zraněním v péči nemocničních lékařů.

Zasahující lékař záchranné služby je po provedeném prvotním vyšetření následně ukončil, a to vzhledem k přítomnosti známek smrti. Postiženého již nebylo možno ani přes poskytnutou pomoc zachránit,“ doplnil k tragické události mluvčí záchranné služby.

-jb, (red.)

BEZ KOMENTÁŘE