Hasiči vyprošťovali řidiče dvou vozidel v Ludgeřovicích, pak pomohli s transportem do sanitky a vrtulníku. Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Opavsko – Tři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu 30. června odpoledne, v Ludgeřovicích (okres Opava) u nehody tří vozidel, která si vyžádala celkem 4 zraněné osoby. Na místě zasahovaly všechny složky IZS včetně záchranářského vrtulníku.

O nehodě informoval krajský mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela s tím, že zasahující hasiči vyprošťovali řidiče dvou havarovaných vozidel, a to pomocí hydraulických nástrojů. Také pomáhali s ošetřováním zraněných osob a jejich transportem do sanitek krajské záchranné služby a vrtulníku Letecké záchranné služby Ostrava.


ČTĚTE TAKÉ: V Praze hořel přístavek se dřevem, zasahovali hasiči ze čtyř jednotek
Tři profesionální a jedna dobrovolná jednotka zasahovaly od 01:24 hodin v neděli 1. července v ulici Malešická v Praze 10. U rodinného domu hořel přístavek se dřevem. 

Hasiči na místě dle sdělení tiskového mluvčí zabezpečili všechna havarovaná vozidla před případným požárem a z míst řidičů obou mercedesů opatrně vyprostili dva muže, kteří byli během zásahu podle velitele hasičů při vědomí a komunikovali. Všichni zranění měli skončili v ostravské Fakultní nemocnici.

Na provozní kapaliny, uniklé na silnici, hasiči použili nasákavý sorbent. Silnice I/56 byla po dobu jejich zásahu zcela uzavřena,“ doplnil k nehodě mluvčí hasičů.

Okolnosti nehody jsou nyní, v šetření Policie ČR.

-jb, (red.)

Komentáře