V neděli přijede na Stínadla Olomouc. Foto: FK Teplice a.s.

Teplice – Sigma Olomouc, která oproti předsezónním předpokladům nehraje o záchranu, ale o pohárovou Evropu, bude v neděli od 17 hodin na Stínadlech hostem Teplic v 26. kole HET ligy. Utkání se bude hrát v rámci ligové akce Víkend otců.

Skláři čtyři zápasy v řadě nepoznali hořkost porážky, zároveň ale dva zápasy po sobě nezažili radost vítězů. Proti Hanákům chtějí za každou cenu udržet domácí neporazitelnost a před svými fanoušky se prezentovat kopanou, která jim na vlastním stadionu doposud vždy přinesla body. „Chceme pokračovat ve výkonech, které jsme doma nastolili. Uvidíme, co nám trenér řekne, ale určitě se nebudeme přizpůsobovat soupeři. Chceme hrát to, co nás doma zdobí,“ potvrzuje bek Sklářů Tomáš Vondrášek.

Čekám těžký zápas, jiný, než byl v Karviné. Tam to domácí hráli na centry, vzdušné souboje. Olomouc je oproti tomu silná v držení míče a v rychlém přechodu do útoku. Spíše bude hrát kombinační a technický fotbal, nedostává moc gólů,“ vyhlíží souboj se třetím mužstvem tabulky stoper Michal Jeřábek.

Sigma na jaře nemá tak vysokou bodovou úspěšnost jako na podzim, přesto je velkou hrozbou pro každého soupeře, který na ni narazí. „Ona pokračuje v tom, co na podzim, jen teď trošku válčí s novináři, jak jsem si všiml. Její kouzlo ale stále pokračuje,“ varuje před jakýmkoliv podceněním Vondrášek. „Nečeká nás nic lehkého. Olomouc má tým plný odchovanců, hráčů z kraje. Bojuje srdcem. My jsme ale doma obrovsky silní, půjdeme proto za třemi body,“ přidává.

Teplice mají v posledních třech domácích zápasech vždy soupeře, kteří mají o co hrát. Ať už je to Olomouc, poté Brno a v posledním kole Slavia. „Pro nás je to výhoda. My už jsme relativně v klidu, můžeme si ten fotbal užít. Vždy to ale musí být na sto procent. Kdyby tomu tak nebylo, může se nám to zvrtnout,“ uvědomuje si Michal Jeřábek.

Sigma má v brance výborného Buchtu, který už dvanáctkrát udržel čisté konto. Nejlepším střelcem je sedmigólový Jakub Plšek, vzadu tvrdí muziku Vepřek, Jemelka nebo Radkovič, ve středové řadě je radost pohledět na hru Falty, Kalvacha či Sladkého, v útoku v poslední době září Jakub Řezníček. Na podzim Hanáci porazili Teplice 1:0, gól jim dal Houska. Na severu Čech ale budou Olomoučtí bez Kalvacha. „Pro mě osobně obrovská. Tvrdím, že to je v tuhle chvíli náš nejdůležitější hráč. Ale zase by bylo alibi schovávat se za to, že nám vypadl Kalvach a nejsme schopni ho nahradit. Takže musíme vymyslet variantu, jak hrát bez něj. Můžeme se vrátit k druholigovému složení, máme tam Rom! ana Poloma, který hrával na štítu, těch variant je více. A je potřeba jen zvolit tu správnou a pak to potvrdit v Teplicích,“ řekl trenér Olomouce Václav Jílek.


ČTĚTE TAKÉ: Běžec na lyžích Martin Jakš končí kariéru profesionálního sportovce
Praha – Olympijský medailista a mistr světa do 23 let se po úspěšné olympijské sezoně chce více věnovat rodině. „Už před sezonou jsem to měl trochu v hlavě, ale finální rozhodnutí jsem nechával až na jaro,“ říká.

Žlutomodří touží po pěkné divácké návštěvě. „Doufám, že fanoušci dorazí v hojném počtu a poženou nás za vítězstvím,“ přeje si Jeřábek početné a bouřlivé publikum. Tak tedy v neděli v pět na Stínadlech! Zápas bude rozhodovat trio Martin Nenadál – Jan Paták, David Hock.

fkteplice.cz,
(red.)

Sdílejte

BEZ KOMENTÁŘE