Záchranná služba, ilustrační foto. Zdroj: archiv redakce Udalosti112.cz / J.B. (c)2015

Opavsko – Zdravotničtí záchranáři museli zasahovat, krátce po půl jedenácté dopoledne, v sobotu 2. června u vážné události na Opavsku. Sedmapadesátiletý muž spadl v obci Štěpánkovice, při práci se střechy domu. Do nemocnice ho musel transportovat záchranářský vrtulník.

O událostí a následné záchranné akci informoval dnes redakci serveru Zpravyextra.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že prostřednictvím tísňové linky 155 přijali operátoři ZZS po půl jedenácté informaci o pádu člověka ze střechy v obci Štěpánkovice.

Na pomoc vyjela opavská posádka RZP a vzlétl vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy.


ČTĚTE TAKÉ: Dívku(13) na kole srazil na Frýdecko-Místecku nákladní automobil, do nemocnice ji přepravil vrtulník
Zdravotnická záchranná služba zasahovala v pátek 1. června ráno u vážné dopravní nehody na Frýdecko-Místecku. Po čtvrt a devět přijali operátoři linky tísňového volání 155 krajské záchranky hovor z obce Staré Město. 

Sedmapadesátiletý muž spadl při práci z výšky několika metrů a podle svědků zůstal ležet několik minut v bezvědomí.

V době zásahu týmů záchranářů však již komunikoval. Zasahující lékař u něj zjistil poranění hlavy, vyloučit nebylo možno ani poranění páteře,“ doplnil k události mluvčí záchranářů a upřesnil, že postiženému byla poskytnuta přednemocniční neodkladná péče a poté jej letečtí záchranáři šetrně vzdušnou cestou přepravili do ostravské Fakultní nemocnice.

-jb, (red.)

BEZ KOMENTÁŘE