Záchranná služba - Ambulance, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS MsK

Orlová – Posádky záchranné služby vyjížděli v pondělí 12. února, večer k vážné dopravní nehodě do Orlové na Karvinsku, kde osobní vozidlo srazilo chodce. Chodec, po střetu utrpěl velmi vážná poranění. V umělém spánku ho záchranáři přepravili do nemocnice. Stav sraženého chodce se jevil, jako velmi vážný.

O nehodě dnes informoval redakci serveru ZprávyExtra.cz krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že na pomoc ihned vyjela posádka rychlé lékařské pomoci, která byla u postiženého během šesti minut od nahlášení události.


ČTĚTE TAKÉ: O víkendu ošetřili záchranáři v Moravskoslezském kraji jednadvacet zraněných při zimních úrazech


Stav nuže, jehož totožnost byla záchranářům neznámá, se jevil jako život ohrožující. Byl v bezvědomí a jeho dýchání selhávalo.

Zasahující lékař u něj při prvotním vyšetření zjistil poranění hlavy a mozku. Postižený byl zajištěn krčním límcem, záchranáři přistoupili k intubaci jeho dýchacích cest a připojení k přístrojem řízené ventilaci,“ sdělil k události mluvčí záchranářů a upřesnil, že po podání potřebných léků byl pacient připraven k transportu do zdravotnického zařízení. Posádka jej přepravila do ostravské Fakultní nemocnice a předala do péče týmu tamního urgentního příjmu.

Okolnosti nehody jsou nyní, v šetření Policie ČR.

-jb

Komentáře