Záchranná služba, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS Moravskoslezského kraje

Ostrava – Celkem sedm osob skončilo v péči přivolaných záchranářů z krajské záchranky, kteří se podílely na zásahu u požáru domova pro seniory v Ostravě-Kunčičkách a to ve středu 26. září, krátce před pravým polednem.

Informoval o tom aktuálně redakci serveru #zpravyextra.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

Záchranáři měli v péči celkem sedm osob – tři muže a čtyři ženy. Všichni byli při vědomí, nikdo z pacientů nebyl v době zásahu záchranářů v ohrožení života.

Tři lidé byli ošetřeni s obtížemi po nadýchání se zplodinami hoření a následně přepraveni do ostravské Městské nemocnice. Čtyři další osoby byly posádkami záchranné služby vyšetřeny a ošetřeny na místě – jejich zdravotní obtíže byly minimální a transport do zdravotnického zařízení proto nebyl nutný a zdravotníci je tak mohli ponechat na místě události,“ doplnil k dramatické události mluvčí záchranné služby.

Při požáru v domově pro seniory v Kunčičkách hasiči zachránili 32 lidí

Hořelo v jídelně domova, především několik křesel. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za čtvrt hodiny, úplné dohašení zabralo několik desítek minut. Po odvětrání objektu se mohli senioři vrátit do svých domovů. Hasiči pomáhali imobilním osobám na vozíčcích – vynesli je do pokojů,“ uvedl k požáru tiskový mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

„Předběžná škoda byla odhadnuta na 200 tisíc korun.“ doplnil mluvčí hasičů.

Aktuálně na místě zasahují profesionální hasiči a policisté.

Okolnosti vzniku požáru jsou nyní, v šetření policie a krajského vyšetřovatelé hasičů, kteří jsou na místě události.

-sim, (red.)

Komentáře