Záchranná služba, MS Kraje ilustrační foto. Autor: ZZS MsK (archiv web)

Ostrava – Pětapadesátiletý muž utrpěl po pádu z výše mnohočetná poranění, kterým na místě podlehl. Nepomohla, ani rychlá pomoc profesionálních záchranářů, kteří muže dlouhé minuty na místě oživovali. U tragické události došlo v úterý 9. ledna v dopoledních hodinách. O tragédii informoval redakci serveru ZprávyExtra.cz krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

Po desáté hodině bylo krajské zdravotnické operační středisko kontaktováno s informací o pádu z výšky v ostravské části Přívoz. Na místo ihned vyjela posádka rychlé lékařské pomoci.


ČTĚTE TAKÉ: Agresivní muž zaútočil na Brněnské strážníky, kteří se chtěli jen přesvědčit, že je v pořádku


Pětapadesátiletý muž v okamžiku příjezdu záchranářů nejevil žádné známky života a byla u něj prováděna nepřímá srdeční masáž. Podle informací, které má záchranná služba k dispozici, měl spadnout ze střešní konstrukce, z výšky více než deseti metrů. Tým rychlé lékařské pomoci pokračoval ve snaze o záchranu rozšířenou resuscitací za pomoci přístrojové techniky a léků, včetně defibrilace. Po chvíli se podařilo obnovit činnost pacientova srdce a po dalších úkonech mohl být zahájen transport do nemocnice,“ uvedl Humpl a upřesnil, že v sanitních vozidle však během jízdy došlo k opětovnému selhání oběhu a pacient nakonec přes veškerou snahu podlehl svým zraněním. Lékař záchranné služby byl nucen konstatovat jeho smrt.

-jb

Komentáře