Praha – Aktuálně došlo v hlavním městě k mohutnému požáru skladové haly. Na místo zamířilo několik hasičských jednotek. Do akce byl povolán i speciální vrtulník s hasičským bambi vakem!

Do ulice U továren v Praze vyjeli hasiči k nahlášenému požáru haly. Na místo postupně vyjeli hasiči ze 7 profesionálních stanic, 6 dobrovolných jednotek a chemická služba z Petřin.

Policie ČR uzavřela ulici U továren, byl vypnut přívod elektrické energie do objektu. Hala o rozměrech 20 × 60 m, je zasažena v plném rozsahu.

Chemici zároveň měří množství škodlivin v ovzduší.


ČTĚTE TAKÉ: V Litošicích na Přeloučsku hořel les, zasahovalo několik hasičských jednotek
K požáru lesa do Litošic na Přeloučsku mířily v pondělí 7. května, krátce po 16. hodině profesionální i dobrovolní hasiči. Hořel les o ploše 20 x 20 metrů. Hasiči požár dostali pod kontrolu v 16.38 hodin a následně zcela zlikvidovali v 17.00 hodin. 

AKTUALIZACE: Hasiči stále nemají požár v Praze pod kontrolou, zplodiny se šíří nad Prahou… zasahují hasiči z celé Prahy!

Pražští hasiči v úterý marně bojují s požárem průmyslové haly v ulici U Továren v pražské Hostivaři. V objektu došlo k výbuchu, okolí areálu je uzavřeno a policie žádá obyvatele v okolí, aby nevětrali a nevycházeli ven. Do vzduchu se dostaly nebezpečné látky. Krátce po 14. hodině odpolední byl hasičům vyhlášen nejvyšší zvláštní stupeň poplachu. Požár se bude hasit celou noc.

Do vzduchu se podle slov mluvčího pražských hasičů Martina Kavky, pro Českou televizi dostal například chlorovodík. „Vymezili jsme perimetr, lidé by vůbec neměli vycházet ven,” řekl Kavka. Týká se to okruhu zhruba jeden kilometr od místa požáru. Lidi z okolních ulic vykázali policisté.

V osm hodin večer na místo přijely další jednotky, hasit se bude celou noc. Hasiči se snaží, aby se oheň nerozšířil na blízkou truhlárnu. Nasadili kvůli tomu zařízení Cobra, které ochlazuje okolní vzduch.

V okolí požáru začala kolabovat místní hydrantová síť.

Podle informací redakce serveru @zprávyextra.cz jeden ze zasahujících hasičů skončil, kvůli celkovému vyčerpání organismu v nemocnici a evakuováni museli být tři lidé. Celkem devět hasičů, již do této chvíle vyhledalo lékařské ošetření.

Na místě požáru se podle Martina Kavky, tiskového mluvčí pražských hasičů postupně vystřídají prakticky všechny jednotky z hlavního města Prahy. Na místo jsou sváženi také dobrovolní a podnikoví hasiči. S plameny aktuálně bojuje více, jak stovka hasičů.

Policie kvůli požáru ulici U továren i okolní ulice zcela uzavřela a nechala vypnout přívod elektřiny do celého objektu. Na místě události aktuálně operuje také chemická služba hasičů, která nepřetržitě měří koncentrace škodlivých látek v ovzduší.

sim, jb, (red.)

Komentáře