V Praze 7 unikal plyn, hasiči a policisté evakuovali asi 120 osob a asistovali plynařům. Foto: HZS PRAHA

Praha – Krátce před devátou hodinou ranní v pondělí 10. září, byly vyslány postupně čtyři jednotky pražských hasičů do ulice U Výstaviště v Praze 7, kde unikal plyn z poškozeného potrubí. Na místo zamířili také policisté. Doprava byla zastavena!

Hasiči okamžitě vymezili nebezpečný prostor a uzavřeli ulici U Výstaviště a část ulice Bubenská.Informoval o tom media tiskový mluvčí pražských hasičů Martin Kafka.

„Během celého zásahu jednotky prováděly měření nebezpečných koncentrací plynu a asistovaly plynařům. Velitel zásahu nařídil evakuaci asi 120 osob z okolních domů. Koncentrace se měřily i v kanalizaci a kolektoru,“ upřesnil Kafka.

Plynárenská pohotovost na místo povolala těžkou techniku, aby odbagrovala část zeminy.


ČTĚTE TAKÉ: Střet motocyklisty a automobilu na Frýdecko-Místecku, zasahovat musel vrtulník
Záchranné složky zasahovaly během neděle 9. září, v odpoledních hodinách u čtyř nehod, jejímž účastníky byli motocyklisté. Mezi půl třetí a pátou hodinou se postupně odehrály nehody na Frýdecko-Místecku, Novojičínsku, Bruntálsku a poté opět na Frýdecko-Místecku. 

V 12:00 hodin se podařilo plyn uzavřít, hasiči provedli závěrečná měření na ulici a v domech, aby kolem 12:20 hodiny postupně pouštěli do svých bytů a kanceláří evakuované občany,“ doplnil k dnešní události mluvčí hasičů.

Dle informací krajské redakce serveru #ZpravyExtra.cz, vedle hasičů na místě zasahovali také policisté, kteří pomáhali s evakuací osob a rovněž v místě události řídili dopravu, která byla omezena.

sim, (red.)

 

Komentáře