Sdílejte
Bezpečnostní opatření ve Zlíně. Foto: MP Zlín

Zlín – Předvánoční čas znamená pro většinu z nás také nakupování dárků a zásob na blížící se Vánoce. Někteří spoluobčané přitom nejspíše zažijí na vlastní kůži nepříjemnosti spojené s krádežemi jejich osobních věcí.

Zloději jsou v tomto čase více aktivní a sami nakupující jim mnohdy napomohou vlastní neopatrností. Městská policie Zlín proto již několikátým rokem realizuje bezpečnostní opatření „Advent“, při němž se zaměřuje na prevenci majetkových deliktů.

Od prvního prosincového dne tak strážníci budou provádět kontroly vnějších i vnitřních prostor obchodních center včetně přilehlých parkovišť. Intenzita prováděných kontrol pak ještě více vzroste ve dnech pracovního volna.

Vedle nákupních objektů budou hlídky MP Zlín věnovat vysokou pozornost také hojně navštěvovaným akcím: „Adventní čas“ a navazující „Vánoční jarmark“, které proběhnou na náměstí Míru v centru Zlína. Při jejich zahájení a slavnostním rozsvícení vánočního stromu očekáváme po zkušenostech z minulých let mimořádnou účast a předpokládáme, že návštěvníci zaplní prakticky celou plochu náměstí včetně přilehlých ulic.

Na stále aktuální rizika spojená s předvánočním nakupováním jsme již dříve upozorňovali popisem některých reálných případů.

Městská policie Zlín děkuje všem spoluobčanům, kteří dbají na zabezpečení vlastního majetku a nedávají tak snadnou příležitost k obohacení nejrůznějším kriminálním individuím.

-tr

zprávyExtra

Komentáře
Sdílejte
Předchozí článekVláda premiéra Sobotky dnes podala demisi
Další článekOlympiády se zúčastní pět českých hokejových rozhodčích
ZprávyExtra.cz je internetový velkoformátový - multimediální zpravodajský portál se zaměřením na aktuální dění v České Republice i zahraničí. Jedná se o jeden ze zpravodajských projektů, které provozuje mediální agentura BJ-ExtraMedia - Jiří Berec. Do portfolia naší mediální skupiny patří tedy server ZprávyExtra.cz, zpravodajský portál Události112.cz a internetový magazín UdálostiEXTRA.cz. Naše zpravodajství sdílíme také na sociálních sítích.