Bezpečnostní opatření ve Zlíně. Foto: MP Zlín

Zlín – Předvánoční čas znamená pro většinu z nás také nakupování dárků a zásob na blížící se Vánoce. Někteří spoluobčané přitom nejspíše zažijí na vlastní kůži nepříjemnosti spojené s krádežemi jejich osobních věcí.

Zloději jsou v tomto čase více aktivní a sami nakupující jim mnohdy napomohou vlastní neopatrností. Městská policie Zlín proto již několikátým rokem realizuje bezpečnostní opatření „Advent“, při němž se zaměřuje na prevenci majetkových deliktů.

Od prvního prosincového dne tak strážníci budou provádět kontroly vnějších i vnitřních prostor obchodních center včetně přilehlých parkovišť. Intenzita prováděných kontrol pak ještě více vzroste ve dnech pracovního volna.

Vedle nákupních objektů budou hlídky MP Zlín věnovat vysokou pozornost také hojně navštěvovaným akcím: „Adventní čas“ a navazující „Vánoční jarmark“, které proběhnou na náměstí Míru v centru Zlína. Při jejich zahájení a slavnostním rozsvícení vánočního stromu očekáváme po zkušenostech z minulých let mimořádnou účast a předpokládáme, že návštěvníci zaplní prakticky celou plochu náměstí včetně přilehlých ulic.

Na stále aktuální rizika spojená s předvánočním nakupováním jsme již dříve upozorňovali popisem některých reálných případů.

Městská policie Zlín děkuje všem spoluobčanům, kteří dbají na zabezpečení vlastního majetku a nedávají tak snadnou příležitost k obohacení nejrůznějším kriminálním individuím.

-tr

zprávyExtra

Sdílejte

BEZ KOMENTÁŘE