Vánoce, ilustrační foto. Autor: archiv Pavla Konečná

Česko – Vánoce se blíží a s nimi místo netrpělivého očekávání mučivý stres. Tlačit se v přeplněných obchodech nebo využít zdánlivě klidné nakupování přes internet?

Myslím, že se můžu počítat mezi takzvané vánoční lidi. Vánoce, miluji a jakmile se ve městech objeví adventní výzdoba, jsem ve svém živlu. Své bydlení si začínám zdobit od prvního prosincového dne. Ačkoliv se zdá, že dárky nakupuji již v září, tak tomu tak bohužel není. V této záležitosti jsem trochu lajdák.

Dříve jsem ráda nakupovala dárky v obchodech s poklidnou vánoční atmosférou, ale začalo se to líbit tolika lidem, že z poklidné atmosféry se stala honba za pokladem. V tu dobu jsem objevila krásu nákupu přes internet. Dáte si notebook na klín, nohy hodíte na konferák, pustíte si nějaký hezký film třeba Vánočního skřítka s Willem Ferrellem a za chvíli jsou všechny dárečky na cestě k vám. Během týdne je máte doma a zůstane vám spousta času na balení.

Ale ouha. I toto začali ostatní kopírovat. Proč to musí vždy zkazit? Letos sice již  v některých porovnávačích cen vidíte, jestli  vám zboží dorazí do Vánoc, ale záruku v tom nemáte. Někteří dopravci se vymlouvají na nedostatek doručovatelů, jiní na přemíru balíků a mezi další důvody patří nepřízeň počasí, poškozený vozový park a podobně. Když už balíček dorazí, nemáte ještě vyhráno. Mnohdy je krabice poničená nebo dokonce obsah chybí. V takovém případě se z radosti obdarovat blízké stává nikdy nekončící noční můra.


ZAUJALO NÁSOd tohohle sexy fešáka by se Verešová nechala klidně učit na klavír! Na koncert jí “nechtěli pustit”!


Každým rokem je to horší a horší. Doporučuji ozdravnou kúru na nervy jménem oříšková čokoláda.

Uvidíme příští rok. Pokud se to nezlepší, máme vždy tu možnost, zase začít věřit na Ježíška.

 Pavla Konečná
(-red.)

Komentáře