Vrtulnik LZS Ostrava foto ZZS MsK

Frýdek-Místek – K Těžké nehodě došlo ve Frýdku-Místku, kde mladý řidič narazil s osobním vozidlem v plné rychlosti do stromu. Po nárazu zůstal zaklíněný v bezvědomí, ve zdemolovaném vozidle odkud ho museli pomocí hydraulického nářadí vyprostit přivolaní hasiči. Vzhledem k charakteru nehody a rozsahu zranění, které řidič utrpěl ho musel ve vážném stavu do nemocnice přepravit vrtulník záchranářů. 

O nehodě informoval redakci serveru ZprávyExtra.cz krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že  Zdravotnická záchranná služba zasahovala v úterý 30. ledna večer u vážné dopravní nehody ve Frýdku-Místku. Před dvacátou hodinou přijali operátoři tísňové linky 155 informaci o havárii osobního vozidla a těžkém zranění jeho řidiče. Na pomoc okamžitě vyjely dvě frýdecko-místecké pozemní posádky. Do záchrany pacienta se zapojil také vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy.


PSALI JSME: U Aše na Chebsku havarovalo osobní vozidlo, dvě osoby skončily v nemocnici


Třiadvacetiletý muž zůstal po nárazu do stromu zaklíněný v útrobách automobilu a musel být vyproštěn.

Byl v bezvědomí a přímém ohrožení života, zasahující lékař u něj zjistil vícečetná poranění. Týmy záchranářů pacienta zajistily krčním límcem, bylo nezbytné provést intubaci jeho dýchacích cest a převedení postiženého na přístrojem řízenou plicní ventilaci,“ doplnil k nehodě mluvčí záchranářů a upřesnil, že záchranáři jej přepravili na heliport ve frýdecko-místecké nemocnici, kde si muže převzala posádka vrtulníku letecké záchranky a zajistila transport do traumatologického centra ostravské Fakultní nemocnice.

Okolnosti nehody jsou nyní v šetření Policie ČR.

-jb

Komentáře