Majitel pomocí sněhu omezil šíření plamenů při požáru garáže ve Lhotě u Zlína a zabránil větším škodám. Autor: HZS Zlínského kraje

Lhota (Zlínsko) – Několik profesionálních i dobrovolných hasičských jednotek vyjelo 6. prosince, v podvečerních hodinách k ohlášenému požáru garáže, která se nacházela v blízkosti rodinného domu, v obci Lhota u Zlína. Majitel pomocí sněhu omezil šíření plamenů při požáru garáže ve Lhotě u Zlína a zabránil větším škodám.

O požáru dnes informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje s tím, že na místo jako první přijeli hasiči z Lhoty. Ti lokalizovali požár s pomocí dvou hasicích přístrojů práškových. Ještě před jejich příjezdem se snažil plameny uhasit majitel stavby, a to házením sněhu na místo vznikajícího požáru.


Z REGIONU:  Po srážce osobního vlaku s posunovací soupravou byly tři osoby těžce zraněni


Vyšetřovatel hasičů provedl ohledání místa požáru.

„V požárem poškozené garáži byla zaparkovaná tříkolka CAN-AM Spyder, kterou plameny díky včasnému zásahu nepoškodily. Požár se nerozšířil mimo prostor garáže,“ upřesnil mluvčí hasičů.

„Příčinou požáru bylo dle sdělení vyšetřovatele hasičů nedbalostní jednání při kouření. Majitel vyčíslil škodu v předběžné výši 13 000 korun,“ doplnil k události Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.

  • gap, jb
Komentáře