Veletrh EDUCA MYJOB LIBEREC 2017 přilákal rekordní počet návštěvníků. Zdroj: kraj-lbc.cz

Liberec – Již tradiční veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí EDUCA MYJOB Liberec 2017 se uskutečnil ve dnech 12. – 14. 10. 2017 v liberecké HomeCredit Aréně. V letošním roce jej za celých jedenáct let existence veletrhu zhlédlo rekordních 12 500 návštěvníků. Na ploše arény se veřejnosti prezentovalo přes 100 vystavovatelů z řad středních a vysokých škol, vzdělávacích společnosti, firem hledající nové pracovníky, personálních agentur a specialistů z oblasti pracovního trhu a vzdělávání.

První den veletrhu se nesl ve slavnostním duchu.

Vše zářilo novotou a na stáncích škol i firem i mezi nimi probíhal čilý výstavní ruch. Návštěvník se mohl setkat se zástupci škol, nasbírat mnoho informací v písemné, ale i slovní podobě. Na vlastní oči mohl shlédnout některé vzdělávací postupy a případně ochutnat žákovské potravinářské výrobky. Součástí veletrhu byl již tradičně doprovodný program, který zahrnoval na pódiu probíhající prezentaci vystavovatelů a několik kulturních vystoupení. Velký ohlas měla například módní přehlídka studentek oboru Fashion design z Kateřinek, které se stejnou módní přehlídkou vystupovaly i v dalekém New Yorku.  Úspěch slavil rovněž doprovodný program nabízející přednášky, semináře a workshopy. V odpoledních hodinách pak byla pro firmy připravená HR konference na téma „Vnitřní dynamika firem“.

Čtvrteční program pak uzavírala beseda s osobnostmi, které se účastnil zakladatel iniciativy „Zachraň jídlo“ a bojovník za křivou zeleninu Adam Podhola a ředitelka nadace Kapky naděje Vendula Pitzingerová. Oba dva svým životním příběhem i profesními zážitky zaujali a také pobavili přítomné diváky.

Pátek byl věnován vyhlašováním několika anket. Odborná porota mezi všemi vystavovateli účastnící se veletrhu hodnotila Nejlepší expozici EDUCY 2017.

Vítězem této soutěže se stala za zaměstnavatele společnost Lukov plast a za školy Střední škola gastronomie a služeb v Liberci. Vyhlašovala se i soutěž „Škola doporučená zaměstnavateli pro Liberecký kraj“. Na prvním místě se umístila Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola, Liberec, za kterou přebral cenu ředitel školy Jaroslav Semerád. Na druhém místě skončila Střední průmyslová škola, Česká Lípa a na třetím místě Střední škola strojní, stavební a dopravní, Liberec.

Sobota patřila tradičně celým rodinám, které přišly společně vybrat tu nejlepší školu pro své děti a případně i sobě najít nové či lepší zaměstnání. Návštěvu jim vedle pokračujícího doprovodného programu mohla zpestřit i vědomostní soutěž u stánku Libereckého kraje. Po celé tři dny konání veletrhu si účastníci soutěže mohli vedle svých dojmů z Educy odnést i propagační předmět získaný za své znalosti z oblasti školství a sportu v Libereckém kraji.

„Osobně si myslím, že veletrh vzdělávání přinesl mnoho potřebných informací všem zájemcům o další studium, a proto jeho přínos hodnotím velmi vysoko,“ uvedl na závěr náměstek hejtmana Petr Tulpa.

Autor: Bc. Žitná (Dědková) Markéta,
kraj-lbc.cz

Komentáře