Podmol přeskočil dům! Foto: Jiří Šimeček (Fincentrum Reality)

Benešovsko – Nejoriginálnější akce na prodej nemovitosti? Co takhle přeskočit rodinný dům na motorce! Společnost Fincentrum Reality zorganizovala ve čtvrtek historickou sportovní událost. Pro freestyle motokrosaře Libora Podmola vybrala dům, přes který několikrát přeletěl a provedl nad ním dokonce salto vzad. „Jsme moc rádi, že do toho Libor šel a že jsme mohli být u takové frajeřiny, na kterou si v Česku a v Evropě nikdo netroufl,“ prohlásil Martin Fojtík, provozní ředitel Fincentrum Reality.

Čerstvá stavba se nachází ve městečku Vatěkov, kousek od Benešova. A podle organizátora se bude v brzké době patrně prodávat. „Když se jistý pán dozvěděl, že přes domek bude skákat Libor Podmol, projevil o něj vážný zájem. Jen poté trnul u internetu, aby mu neponičil střechu,“ doplnil Martin Fojtík, provozní ředitel společnosti Fincentrum Reality, která se postarala o výběr nemovitosti na tyto kaskadérské účely. Přitom nebylo jasné, zda k adrenalinové události vůbec dojde.

VIDEO: Podmol přeskočil dům!

Jump over the house by Podmol! / @zpravyextra.cz

Už od rána pršelo, podmínky rozhodně nebyly přívětivé. „Vypadalo to, že celou akci budeme muset zrušit,“ hrozil Libor Podmol, nejlepší český freestyle motokrosař, který se však pojistil – kvůli lepšímu odrazu si koupil koberec, který položil před odrazovou rampu. Poprvé také vyzkoušel celonafukovací dopad – prototyp dovozený z USA. A když déšť ustal, mohlo se jít na věc.

Podmol přeskočil dům! Foto: Jiří Šimeček (Fincentrum Reality)*

Aby rodinný domek mohl zlatý medailista z X-Games 2016 přeskočit, tak se musel dostat přes výšku deseti metrů. Stavba byla totiž v mírném kopci. Skok musel být dlouhý kolem 25 metrů. Nejistot bylo hodně. První pokus se však Podmolovi vyvedl! Z nafukovacího dopadu rovnou odjel… „To mě překvapilo. Myslel jsem, že na tom provlhlém dopadu hned spadnu a s motorkou skončím v bahně,“ dodal Podmol, mistr světa z roku 2010. Po několika skocích se pak odhodlal k saltu vzad přes rodinný dům. „Byl to hodně zvláštní pocit koukat při triku na střechu. Rozhodně jsem si to užíval, když jsem zjistil, že barák přeletím a voda mě nezastavila.“


ČTĚTE TAKÉ: Být, či nebýt… v podnájmu?
Mezi slovy nájem a podnájem řada lidí příliš nerozlišuje. Jsou tu ale důležité rozdíly. Oproti nájemci mívá podnájemce slabší postavení, například nemá jistotu, jak dlouho bude moci v podnájmu bydlet. 

Nejšílenější marketingová událost

Pro přední českou realitní společnost to bylo první propojení se sportem, do Vatěkova navíc přilákala největší sportovní a zpravodajská média. Z akce se plánuje natočit také reklamní video. „V současné době jsou nemovitosti čím dál složitěji dostupné pro běžné lidi a vydávají se neustále nějaké negativní zprávy o hypotečních úvěrech. Chtěli jsme zorganizovat něco pozitivního a hlavně inspirativního,“ vysvětlil Martin Fojtík, provozní ředitel Fincentrum Reality. „Navíc jsme dokázali, že při prodeji domu uděláme vše, klidně ho přeskočíme dolů,“ doplnil s úsměvem.

Jiří Uhlíř,
(red.)

BEZ KOMENTÁŘE