Praha –  (AKTUALIZOVÁNO) K mohutnému požáru haly v Mladoboleslavské ulici v pražské Vinoři, vyjelo před půl osmou večer, dne 5. prosince postupně (prozatím) osm hasičských jednotek. Pražským hasičům byl vyhlášen nejvyšší stupeň požárního poplachu. Redakce serveru ZprávyExtra.cz tuto mimořádnou událost aktuálně sleduje a průběžně připravuje další aktuální informace. 

Dle záběrů z místa požáru se ozývají výbuchy, plameny šlehají několik metrů vysoko. Aktuální závěry zveřejnili pražští profesionální hasiči na sociální síti Twitter.com.


Aktuálně se na místo události sjíždí další hasičská technika.

Jedna se objekt čtyř spojených hal. Hasiči se snaží zabránit rozšíření. Hoří hala o rozměrech asi 40×20 metru. Zasažena je v plném rozsahu. Požár zatím není pod plnou kontrolou. Hasiči dopravují vodu hned z několika míst…

AKTUÁLNĚ – Hoří skladová hala s obalovým materiálem. Na místě je Český červený kříž a zajišťuje občerstvení, zázemí a servis pro zasahující hasiče.

„Prosíme obyvatele Vinoře, aby nevětrali a nechodili se na místo zásahu dívat. Kvůli dopravě vody je ulice Mladoboleslavská v místě zásahu neprůjezdná,“ uvedli aktuálně k dramatickému požáru pražští hasiči na sociální síti.

„Prosíme řidiče, aby se nepokoušeli místo projet a uvolnili příjezd cisteren,“ doplnili.

Podle aktuálních informací krajské redakce serveru ZprávyExtra.cz policie uzavřela veškerou dopravu v místě události.

Doprava je odkláněna přes objízdné trasy. Příjezdové trasy jsou aktuálně vyhrazeny výhradně pro vozidla Integrovaného záchranného systému. Kromě hasičů, Českého červeného kříže, je v plné pohotovosti také Policie ČR, strážníci městské policie a samozřejmě také Zdravotnická záchranná služba.

AKTUALIZOVÁNO ve 22.01 hodin:

Na místě se průběžně střídá 30 hasičských jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. „Zasahujeme pomocí 14 C proudů. Požár stále není plně pod kontrolou,“ sdělili aktuálně pražští hasiči.

AKTUÁLNĚ, VE 22.12 HODIN Z MÍSTA POŽÁRU

Připravujeme další souhrnné informace k úternímu, večernímu požáru. Podle posledních zpráv z místa události zasahující hasiči stále nemají plameny plně pod kontrolou.

AKTUALIZOVÁNO 6. PROSINCE, 8.00 HODIN

K události se vyjádřil tiskový mluvčí pražských hasičů Martin Kafka s tím, že kolem 22. hodiny byla zřízena celkem čtyři stanoviště na doplňování vody. Na místo se dostavil Český červený kříž, který zajišťoval občerstvení a servis pro zasahující hasiče.

Hasiči z chemické laboratoře z Kamenice každých 30 minut monitorovali ovzduší. Starosta městské části Vinoř vyhlásil místním rozhlasem upozornění pro občany Vinoře, aby nevětrali a nevycházeli z domovů.

FOTOGALERIE: Mohutný požár haly v pražské Vinoři

Nedaleká čerpací stanice a obytné domy však nebyly požárem ohroženy.

Po 23. hodině byl požár lokalizován, plameny byly pod kontrolou a probíhalo dohašování.

Na místě zůstal větší počet jednotek až do 01:00 hodin, kdy proběhla částečná redukce sil a techniky. Při požáru se lehce zranil jeden hasič na noze a dva policisté se nadýchali zplodin hoření.

„Dohašování požáru bude trvat do ranních hodin. V dopoledních hodinách pak proběhne došetření za účasti hasičských a policejních vyšetřovatelů,“ doplnil k události mluvčí hasičů a upřesnil, že škody byly odhadnuty na několik desítek milionů korun.

-jb, red.

Komentáře