Most – Hipodrom Most má za sebou nejbohatší dostihový den letošní sezóny. Vrcholem byla 79. Cena zimního favorita a 96. Svatováclavská cena. V obou těchto dostizích bylo na výhrách rozděleno 550 tisíc korun. Sobotní dostihy z Mostu vysílala živě také České televize.

„Ve dvou dostizích prestižní kategorie Listed na výhrách rozdělíme přes 1 milion korun. Celková dotace dostihového odpoledne pak činily téměř 1 a půl milionu korun. Jedná se tedy o nejlépe dotovaný dostihový den celého našeho kalendáře,“ upřesnil ředitel společnosti HIPODROM MOST Jakub Šimůnek.

Svatováclavská cena se uskutečnila již po šestadevadesáté a do Mostu se přestěhovala z chuchelského závodiště v Praze. „Svatováclavská cena je celorepublikovým sprinterským vrcholem sezóny a v Mostě se běžela o nejvyšší dotaci v téměř stoleté historii tohoto dostihu,“ doplnil Jakub Šimůnek.

VIDEOREPORTÁŽ: Na mosteckém Hipodromu se v sobotu běžely milionové dostihy

Dostihy 79. Cena zimního favorita a 96. Svatováclavská cena Hipodrom Most

 

Druhým vrcholem dnešního odpoledne byl 79. ročník Ceny zimního favorita.

Dostih pro dvouleté koně, kteří dostali příležitost ukázat svůj talent a kvality pro nadcházející sezónu, do které již budou vstupovat jako tříletí.

„Pro návštěvníky jsme připravili tradiční doprovodný program. Nechyběly napínavé sázky, dobré občerstvení a projížďky na koních pro naše dětské návštěvníky,“ připomněl správce areálu Hipodromu Most Václav Štědronský.

Návštěvníkům byla k dispozici tradiční kyvadlová doprava zdarma.

Jednu z hlavních cen dostihového závodu předávala také krajská zastupitelka Ústeckého kraje Drahomíra Miklošová. Dostihy na mosteckém Hipodromu jsou totiž zařazeny do projektu Rodinné stříbro Ústeckého kraje.

PSALI JSME: VIDEO: Den horníků na mosteckém hipodromu přilákal tradičně stovky návštěvníků

Autor: Honza Vraný,
redakce ZprávyExtra

Komentáře