Praha – Před půl druhou v noci se stala na ulici 5. května v Praze 4 vážná dopravní nehoda. Mezi prvními byli na místě policisté z pohotovostní motorizované jednotky a z cizinecké policie, kteří museli nejprve zaklíněného muže dostat ven z vozu, aby mu mohli začít poskytovat první pomoc. Zasahující policisté zraněnému poskytli profesionálně odvedenou laickou první pomoc ve které následně pokračovali přivolaní záchranáři.

O nehodě informoval tiskový mluvčí pražské policie Jan Daněk s tím, že zasahující policisté dorazili během čtyř minut. Nejprve museli zaklíněného muže dostat ven z vozu, aby mu mohli začít poskytovat první pomoc. Jelikož byl muž v bezvědomí a nedýchal, tak k jeho záchraně použili defibrilátor a postupovali podle jeho instrukcí. Zraněnému několik minut ve spolupráci s hasiči masírovali srdce a za pomoci Ambu-vaku zajistili umělé dýchání. Při resuscitaci se muže podařilo přivést zpátky k životu a následně si ho do své péče převzali záchranáři.

VIDEO – Policie ČR: Záchrana života u vážné dopravní nehody

Záchrana života u dopravní nehody #ZPRAVYEXTRA.CZ

Ve vozidle cestovaly při dopravní nehodě tři osoby a všechny utrpěly zranění, se kterými si je převzali pražští záchranáři. Muž, který vozidlo řídil, se ještě na místě podrobil dechové zkoušce i testu na drogy, kdy oba výsledky byly negativní,“ upřesnil Jan Daněk.


ČTĚTE TAKÉ: Řidič linkového autobusu v Třebíči zachránil život cestujícímu
Třebíč – Pro řidiče autobusu Petra Zimu začínala páteční směna jako každý jiný den. To ještě netušil, že na tento den do konce života nezapomene. 

Proč k dopravní nehodě došlo, budou nyní vyšetřovat kriminalisté z odboru vyšetřování dopravních nehod. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti,“ doplnil k události mluvčí policie.

-sim, (red.)

Komentáře