Olomouc – Poznáte mladého zloděje na videu? Policisté v Olomouci pátrají po zloději, který řádil v místní posilovně. Vykrádal tam skříňky a při tom ho zachytili bezpečností kamery. Policisté, nyní záznamy zveřejnili a zároveň žádají veřejnost o pomoc, při pátrání po mladém lapkovi.

O případu dnes informovala olomoucká policejní mluvčí Irena Urbánková s tím, že policisté územního odboru Olomouc se obrací na širokou veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po totožnosti neznámého muže, a to v souvislosti s vloupáním do čtyř šatních skříněk v jedné z posiloven v Olomouci.

VIDEO: Na kamerovém záznamu zachycen podezřelý muž

Mladý lapka řádil v Olomouci... v posilovně vykrádal skříňky!

Ke vloupání došlo 26. listopadu 2017 v odpoledních hodinách. Neznámý pachatel na všech skříňkách poškodil visací zámky a dostal se do nich. Ze tří z nich odcizil peněženky, čtvrtou pouze prohledal, ale nic z ní nevzal.  Ve všech peněženkách byly osobní doklady a peníze, ve dvou i platební karty. Při vloupání došlo i k odcizení 4 visacích zámků, kterými byly skříňky uzamčeny. „Celková škoda odcizením a poškozením byla předběžně odhadnuta na 5 800 korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za které pachateli, v případě jeho zjištění, hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ upřesnila policejní mluvčí.


ČTĚTE TAKÉ: Prioritou cizinecké policie byly pobytové kontroly Loni policisté zahájili 174 případů správního vyhoštění cizinců


Policisté v této souvislosti pátrají po neznámém muži, kterého zachytily kamery a který se v budově pohyboval. Přecházel chodbu mezi šatnami, v budově byl pouze chvíli, a jak policisté zjistili, na žádný trénink nedošel a ani ho nikdo nezná,“ doplnila k případu mluvčí policie.

Pokud by někdo z občanů muže poznal, nebo by disponoval informacemi, které by mohly pomoci ke zjištění jeho totožnosti, ať prosím, kontaktuje policisty obvodního oddělení Olomouc 1, buď osobně, nebo telefonicky na adrese Sokolská 52, 771 36 Olomouc, na tel. č: 974 766 651, případně kdykoliv prostřednictvím bezplatné telefonní linky tísňového volání 158.

-red. (rup)

Komentáře