Praha – V neděli 6. května, v 19:46 hodin zasahovaly čtyři jednotky pražských hasičů v ulici Koberkova v pražských Kyjích u požáru bytu. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár bytu ve 3. nadzemním podlaží obytného domu. Byt byl zasažen požárem v plném rozsahu.

O požáru informoval tiskový mluvčí pražských hasičů Martin Kafka s tím, že jednotky hasičů zasahovaly v dýchací technice, jeden „C“ proud byl veden pomocí výškové techniky, druhý vnitřkem budovy. Hasiči odvětrali chodbu domu pomocí přetlakové ventilace a evakuovali část vchodu domu. Ve 20:00 hodin byl požár lokalizován, následovalo rozebírání ohořelých částí vnitřního vybavení bytu.

Hasiči provedli kontrolu bytů nad místem požáru a museli uzavřít hlavní uzávěr vody v domě z důvodu prasklého topení. Voda unikla ze systému ústředního vytápění a pronikla do bytů pod požárem.

VIDEO: V pražských Kyjích hořel byt v plném rozsahu

V pražských Kyjích hořel byt v plném rozsahu HZS PRAHA

Na místo byl povolán statik kvůli značné devastaci bytu sálavým teplem. Rozsah škod a příčina požáru je předmětem dalšího šetření,“ doplnil k požáru mluvčí hasičů.


ČTĚTE TAKÉ: V Praze hoří velká hala, na místo letí i vrtulník s bambi vakem
(AKTUALIZOVÁNO) Aktuálně došlo v hlavním městě k mohutnému požáru skladové haly. Na místo zamířilo několik hasičských jednotek. Do akce byl povolán i speciální vrtulník s hasičským bambi vakem!

 

-jb, (red.)

Komentáře