Protivanov – Celkovou pomoc 9 jednotek hasičů ze dvou krajů si v brzkých ranních hodinách v pátek 17. srpna vyžádal požár skladovací haly v Protivanově na Prostějovsku. Škoda jde do milionů korun. Skladová hala lehla popelem. Příčiny požáru se vyšetřují.

O požáru informoval krajský mluvčí olomouckých hasičů Zdeněk Hošák s tím, že na místě zasahovaly jednotky z řad profesionálů i dobrovolníků. Vzhledem k rozsahu požáru byla zajištěna mezikrajská pomoc.

Likvidace požáru pokračuje i v současné chvíli. Rozsáhlá požárem zasažená plocha skladované slámy se nechává postupně vyhořet. Hasiči v prvotní fázi zajistili lokalizaci požáru a zabezpečení okolních objektu ochlazováním.

VIDEO: Požár skladovací haly Protivanov – požár slámy / Hasiči Olomouckého kraje

Požár skladovací haly v Protivanově / #ZpravyExtra.cz

Čerpací stanoviště pro kyvadlovou dálkovou dopravu vody zajistili u nedalekého rybníku. Dle vyjádření vlastníků požár způsobil škodu na skladované slámě a hlavně objektu v celkové výši 6,5 mil. korun. Co stojí za přesnou příčinou vzniku požáru je aktuálně v šetření,“ sdělil Hošák.


ČTĚTE TAKÉ: Záchranáři zasahovali během hodiny u tří pádů z výšek v Moravskoslezském kraji
Krajští záchranáři museli ve čtvrtek 16. srpna dopoledne, vyjíždět během jediné hodiny hned ke třem závažným situacím, při nichž došlo k pádu člověka z výšky. Informoval o tom krajský mluvčí Moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

V tuto chvíli na místě probíhá došetřování ve spolupráci s Policii ČR. Během zásahu došlo k drobnému zranění hasiče v podobě úrazu dolní končetiny,“ doplnil k požáru mluvčí hasičů.

-jb, (red.)

Komentáře