Praha – Politik Miroslav Kalousek se na Twitteru vyjádřil ke slovům Miloše Zemana, který veřejně blouzní o likvidaci novinářů.

Smysl pro humor snad mám, ale tady končí sranda. Není to poprvé, kdy prezident republiky tak či onak veřejně blouzní o likvidaci novinářů. V kontextu se zločiny sprostých vražd, které se každoročně na novinářích páchají, je to odporné a nepřijatelné. Stejně jako Zeman sám,“ napsal Kalousek.

Dnes 24. října, při rozloučení s novináři po odchodu ze Sněmovny Zeman zavtipkoval: Před chvílí mi přinesli krásnou fotografii na internetu. Ta fotografie je krásná proto, že jsem na ní já. Z té fotografie vychází bublina a tam je napsáno: Mám rád novináře, možná že je pozvu na večeři na saudskoarabské velvyslanectví.“

Tento vtip jednoznačně naráží na nedávné události, ke kterým došlo na konzulátu Saudské Arábie v Istanbulu. Zpočátku se předpokládalo, že Džamál Chášakdží (saúdský novinář) byl rozčleněn a rozpuštěn v kyselině. Později média uvedla, že tělo zavražděného novináře bylo nalezeno ve studně na území konzulátu.

Uživatelům Twitteru se takové srandy prezidenta moc nezalíbily.

​Ale našli se i tací, kteří vytkli novinářům, že dovolují hlavě státu až moc.

​Někdo dokonce Zemana litoval.

#cz.sputniknews.com,
(red.)

BEZ KOMENTÁŘE