Sdílejte
Předseda vlády ČR. Foto: Vláda

Praha – Vláda premiéra Bohuslava Sobotky se dnes schází na svém posledním řádném zasedání před volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Jde již o 176. jednání vlády za uplynulé čtyři roky mandátu vládní koalice. Za tuto dobu přijala vláda více než čtyři tisíce usnesení.

 

Během svého funkčního období vláda také stihla dvě výjezdní zasedání, a to 22. července 2015 v Ostravě a 19. října 2015 v Ústí nad Labem. Na těchto jednáních řešila s představiteli kraje opatření týkající se zlepšení zaměstnanosti i podpory investic v regionu. Mimo Strakovu akademii zasedla také 14. září 2015 v Brně u příležitosti Mezinárodního strojírenského veletrhu, aby podpořila podnikatele, a 4. září 2017 na zámku Lednice po společném jednání s vládou Slovenské republiky.

 

Vláda Bohuslava Sobotky také kladla velký důraz na posilování mezinárodní spolupráce. Příkladem jsou společná jednání s vládami Slovenska, Polska a Izraele. Se slovenskou vládou se český kabinet sešel za téměř čtyři roky čtyřikrát, s polskou a izraelskou dvakrát.

 

Před téměř čtyřmi lety, 29. ledna 2014, zahájila vláda svoji práci v tomto složení: předseda vlády Bohuslav Sobotka, 1. místopředseda vlády a ministr financí Andrej Babiš, místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek, ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek, ministr obrany Martin Stropnický, ministr vnitra Milan Chovanec, ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, ministryně spravedlnosti Helena Válková, ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová, ministr dopravy Antonín Prachař, ministr zemědělství Marian Jurečka, ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček, ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek, ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová, ministr kultury Daniel Herman a ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier.

 

Během funkčního období došlo k 9 změnám na postu obsazení ministerstev, které se dotkly resortů financí, průmyslu a obchodu, spravedlnosti, dopravy, zdravotnictví, dvakrát školství, místního rozvoje a lidských práv

Zdroj: Vláda ČR

Komentáře