ZZS HMP ilustrační foto. Autor: archiv redakce webu Události112.cz

Praha – Služební vozidlo pražské záchranné služby, kterým jezdí ředitel ZZS HMP, srazilo v hlavním městě chodkyni, žena na následky vážných zranění v nemocnici zemřela. Ředitel pražské záchranné služby vozidlo, dle sdělení záchranářů v době nehody neřídil.

K tragické nehodě došlo v pražské Novovysočanské ulici. Událost, nyní vyšetřují policisté.

Na místě byla okamžitě zahájena neodkladná resuscitace, kterou si převzaly přivolané posádky. Ty u pacientky zajistily dva žilní vstupy, zafixovaly ji, napojily na monitor a zajistily dýchací cesty. Za pokračující resuscitace ji záchranáři převezli na ARO vinohradské nemocnice,“ sdělila k nehodě mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

Auto, které chodkyni srazilo, používá ředitel pražské záchranné služby Petr Kolouch. Ten však v době nehody v autě nebyl. „Můžeme zcela jistě vyloučit, že by se v době nehody ve vozidle nacházel ředitel pražské záchranné služby. Okolnosti nehody vyšetřuje policie, se kterou spolupracujeme,“ uzavřela Poštová.

K tragické nehodě se vyjádřil také tiskový mluvčí pražské policie Jan Daněk s tím, že jednačtyřicetiletá chodkyně utrpěla těžká zranění, kterým po převozu do nemocnice podlehla. Okolnostmi dopravní nehody se nyní zabývají kriminalisté. Dechová zkouška byla u řidiče negativní.


ČTĚTE TAKÉ: V Praze hořel byt, hasiči zachránili 12 lidí
V pondělí 30. dubna zasahovali pražští profesionální hasiči z modřanské, krčské a chodovské stanice u požáru v bytě obytného domu v ulici Jílovská, v Praze 4.

Policie vyšetřuje, jestli se nehoda stala na přechodu pro chodce i zda měl řidič zapnuté výstražné majáky. „V souvislosti s touto nehodou žádáme případné svědky, aby se ozvali na linku 158,“ doplnil Jan Daněk.

-sim, (red.)

Komentáře