Známý herec Jan Tříska(80) spadl do řeky Vltavy. Foto ze záchranné akce. Autor: HZS Praha / J. Dvořák

Praha – (AKTUALIZOVÁNO) V sobotu 23. září, krátce po 16. hodině přijala dispečerka pražské záchranky tísňovou výzvu týkající se pádu muže z Karlova mostu do Vltavy. Dle dostupných informací nejevil známky života. Podle informací deníku Blesk, se jednalo o osmdesátiletého známého herce Jana Třísku. Na místě zasahovali strážníci městské policie, pražská záchranná služba, profesionální hasiči i státní policisté. 

Dva zachránci pro tonoucího skočili z výletní lodi do studené vody, vytáhli ho a začali jej ve spolupráci s operátorkou tísňové linky 155 okamžitě oživovat. Uvedli pražští záchranáři na sociální síti.

Dispečerka záchranky skvěle zorganizovala připlutí lodě ke břehu na Kampě, kde si pacienta převzali záchranáři s lékařkou.

„Zachráncům se podařilo obnovit srdeční aktivitu muže ještě před předáním do rukou profesionálů. Naši záchranáři ho následně uvedli do umělého spánku, zajistili dýchací cesty a tepelný komfort a předali k další péči do Ústřední vojenské nemocnice,“ doplnili pražští záchranáři k této vážné události.

Herec Jan Tříska(80) Foto|Zdroj: Facebook.com
Herec Jan Tříska (80) bojuje v tuto chvíli, ve vážném stavu o život, na nemocničním oddělení ARO v Ústřední Vojenské nemocnici v Praze.

Podle mluvčího pražské policie Tomáše Hulana, který se k dramatické události krátce mediím vyjádřil celou událostí se již zabývají policisté. „Přesné okolnosti zatím nejsou známy, a to vzhledem k tomu, že je muž hospitalizován ve velmi vážném zdravotním stavu v nemocnici,“ doplnil policejní mluvčí.

 

Známý herec Jan Tříska(80) spadl do řeky Vltavy. Pražští záchranáři bojují o jeho život. Foto ze záchranné akce. Autor: HZS Praha / J. Dvořák

AKTUALIZUJEME: 25. Září

Herec Jan Tříska (†80) zemřel ze soboty na neděli 24. září, ve dvě hodiny ráno poté, co ležel od soboty v umělém spánku v pražské Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích – po záhadném pádu, či skoku z Karlova mostu do ledové řeky Vltavy o které jsme vás informovali.

-jb

Komentáře