Letecká záchranná služba Ostrava na heliportu, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS / LZS MsK

Opava – Ostrava – Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly v pátek 5. ledna odpoledne, u dvou vážných nehody cyklistů. Události se odehrály v odstupu pouhé půl hodiny, a to na Opavsku a Ostravě. Informoval o tom redakci serveru ZprávyExtra.cz krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

Po patnácté hodině přijali operátoři tísňové linky 155 prvotní informaci o nehodě cyklisty, který měl narazit do autobusu v Chuchelné. „Dvaapadesátiletý muž byl po střetu chvíli v bezvědomí, se záchranáři však již později v kontaktu. Zasahující lékař vyslovil podezření na poranění mozku a páteře. Pacient byl po ošetření týmy záchranné služby vrtulníkem Letecké záchranné služby transportován do ostravské Fakultní nemocnice,“ uvedl Humpl.

Před tři čtvrtě na čtyři se odehrála další nehoda s účastí cyklisty, a to v Ostravě. „Osmnáctiletý mladík byl sražen automobilem. Utrpěl poranění horní a dolní končetiny,“ upřesnil mluvčí záchranné služby a doplnil, že záchranáři jej uložili do vakuové matrace, podali léky a po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče postiženého předali do péče urgentního příjmu FN Ostrava.


ČTĚTE TAKÉ: Hory se zaplnily návštěvníky, přibývá úrazů! Záchranáři mají plné ruce práce


-jb

Komentáře