Záchranná služba, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Udalosti112.cz / J.B.

Bruntálsko – Zdravotnická záchranná služba zasahovala v pátek 4. května u vážné události v Bruntále. Před půl osmou večer, bylo krajské operační středisko záchranné služby na tísňové lince 155 informováno o pádu člověka ze skály na okraji města Bruntál. Na místo ihned vyjela místní posádka rychlé lékařské pomoci a k zásahu byl vyslán vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy. Informoval o tom dnes krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

Týmy záchranářů na místě ošetřovaly dvě osoby, které měly podle informací, jež mají záchranáři k dispozici, spadnout ze skály, z výšky okolo deseti metrů.

Patnáctiletá dívka byla v okamžiku příjezdu záchranářů v bezvědomí a přímém ohrožení života. Zasahující lékaři museli zajistit její dýchací cesty intubací a převést pacientku na přístrojem řízenou ventilaci. Prvotní vyšetření svědčilo pro poranění mozku, vyloučit však nebylo možno ani další zranění. Dívka byla zajištěna pánevním pásem a krčním límcem a následně uložena do vakuové matrace. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče ji tým leteckých záchranářů transportoval do ostravské Fakultní nemocnice, a to na oddělení urgentního příjmu,“ uvedl Lukáš Humpl z krajské záchranky.


ČTĚTE TAKÉ: Na Jesenicku havarovala cisterna s vápnem, řidič skončil v péči lékařů
Pomoc několika jednotek z řad profesionálních a dobrovolných hasičů si během pátečních odpoledních hodin vyžádala po dopravní nehodě cisternového nákladního vozidla převážející vápno. 

V péči posádek záchranářů byl rovněž osmnáctiletý mladík, který utrpěl poranění hlavy. Byl při vědomí a se záchranáři komunikoval, jeho zranění se jevilo jako středně těžké,“ doplnil mluvčí záchranné služby a upřesnil, že po nezbytném ošetření byl předán do další péče v krnovské nemocnici.

jb, (red.)

Komentáře