Letecká záchranná služba Ostrava na místě události. Ilustrační foto. Autor: archiv ZZS Moravskoslezského kraje

Opavsko (Hlučín) – Hned tři posádky krajské záchranné služby musely zasahovat v pondělí 27. srpna, u vážné dopravní  nehody v Hlučíně. Po jedenácté hodině převzali operátoři tísňové linky 155 informaci o střetu mezi automobilem a dvěma chodci. Na místo ihned vzlétl vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy a vyjely dvě hlučínské pozemní posádky záchranné služby. 

O nehodě informoval redakci serveru #ZpravyExtra.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že zasahující záchranáři na místě střetu ošetřovali dvě děti – dívky ve věku jedenácti a třinácti let. Obě byly po kolizi s automobilem při vědomí, zasahující lékaři u nich vyslovili podezření na otřes mozku.

#zpravyextra.cz


Z DOPRAVY: Mezi Mostem a Litvínovem se střetl motorkář s nákladním vozidlem
V pondělí 27. srpna, v ranních hodinách došlo na silnici číslo 27 mezi Litvínovem a Mostem k dopravní nehodě, při které se střetl řidič motocyklu s nákladním vozidlem. Motorkář skončil se zraněním v péči lékařů. 

Posádky záchranné služby ošetřily vnější poranění, zajistily pacientky krčními límci a vakuovou matrací, resp. vakuovou dlahou. „Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byly dívky, jedna letecky a druhá sanitním vozidlem, transportovány do ostravské Fakultní nemocnice, kde je záchranáři předali na oddělení urgentního příjmu,“ doplnil k nehodě mluvčí záchranářů.

Okolnosti nehody jsou nyní, v šetření dopravních policistů.

-sim, (red.)

BEZ KOMENTÁŘE