Záchranná služba, MS Kraje ilustrační foto. Autor: ZZS MsK (archiv web)

Ostrava (MS Kraj) – Týmy zdravotnické záchranné služby vyjížděly v úterý 16. ledna, odpoledne a večer ke zvýšenému počtu dopravních nehod – zasahovat musely u osmi událostí a ošetřit bylo nutno deset zraněných. Během poledne zasahovali záchranáři nejprve v Ostravě, a to u střetu dvou osobních vozidel. Ošetřeny byly dvě osoby s poraněními hlavy. 

O událostech a záchranářských výjezdech informoval redakci serveru ZprávyExtra.cz krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že krátce, před čtrnáctou hodinou byl u Oder na Novojičínsku ošetřován jednašedesátiletý muž po střetu dodávky s kamionem, a to s poraněním hrudníku a hlavy.

O tři čtvrtě hodiny později byli záchranáři voláni k havárii vozidla v Palkovicích na Frýdecko-Místecku. Středně vážně byla zraněna šestačtyřicetiletá žena.

Souběžně pak jiná posádka záchranné služby řešila střet vozidel v Šenově na Novojičínsku. Pomoc byla poskytnuta osmašedesátileté ženě s poraněním páteře.

Před tři čtvrtě na tři, tedy o deset minut později, bylo nutno poskytnout přednemocniční neodkladnou péči ženě zraněné při nehodě vozidla v Těškovicích na Opavsku.

V další minutě přijali operátoři tísňové linky 155 informaci o sražené cyklistce v Opavě. Žena středního věku byla ošetřena s poraněním horní končetiny poté, co ji srazilo vozidlo,“ upřesnil Humpl.

Před sedmnáctou hodinou vyjížděla posádka záchranné služby ke střetu dvou automobilů a zranění muže při něm, do Chotěbuzi na Karvinsku.

V jednadvacet hodin pak došlo ke dvěma zraněním (muže a ženy) při havárii vozidla v Dolní Suché, opět na Karvinsku,“ uvedl tiskový mluvčí.


ČTĚTE TAKÉ: Dálnice D1 u Jeníkova stojí, pro řidiče i záchranné složky je přistavena humanitární pomoc!


Všichni zranění pacienti byli po nehodách při vědomí a utrpěli převážně středně těžká poranění. Posádky záchranné služby je po ošetření transportovaly do spádových zdravotnických zařízení k poskytnutí další zdravotnické péče,“ doplnil k nehodám a událostem mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Prakticky všechny uvedené karamboly jsou, nyní v šetření Policie ČR.

-jb

 

Komentáře