Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje, ilustrační snímek. Autor: archiv ZZS MsK

Ostrava – Posádky ostravské záchranné služby zasahovaly v sobotu 7. července ráno souběžně u dvou případů, při nichž došlo ke střetu vlaků s chodci v Ostravě. O událostech se operátoři tísňové linky 155 dozvěděli, krátce po čtvrt na šest, a to v odstupu pouhých několika minut. Informoval o tom tiskový mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

Dva týmy záchranářů zasahovaly nejprve na ostravském Hlavním nádraží, kde vlak srazil dvacetiletého muže. Ten zůstal ležet pod soupravou. Po jeho vyproštění zjistil zasahující lékař mnohočetná poranění v oblasti hlavy, pánve a končetin, stav pacienta se velmi rychle zhoršoval. „Záchranáři zahájili poskytování intenzivní přednemocniční neodkladné péče, během zásahu však došlo k selhání srdeční činnosti a museli proto zahájit resuscitaci. Poté, co se jim podařilo obnovit krevní oběh, zahájili transport postiženého do zdravotnického zařízení, při němž došlo k opětovné zástavě oběhu. I tentokrát byla resuscitace úspěšná a posádky předaly muže v kritickém stavu na urgentním příjmu FN Ostrava,“ sdělil Humpl.


ČTĚTE TAKÉ: Žena se ve Frýdku-Místku zřítila z pátého patra, do nemocnice ji transportoval záchranářský vrtulník
Série pádů z výšky s vážnými následky v Moravskoslezském kraji pokračuje. Ve středu 13. června museli k další takové události spěchat záchranáři ve Frýdku-Místku. 

Souběžně byli záchranáři voláni také k další nehodě na železnici, a to v Ostravě – Třebovicich,“ doplnil mluvčí záchranářů a upřesnil, že i v tomto případě však již zasahující lékař mohl pouze konstatovat smrt staršího muže, který po kolizi s vlakem svým poraněním na místě podlehl.

Okolnosti obou nehod jsou nyní, v šetření Policie ČR a také pracovníků Drážní inspekce.

-red. (bep.)

Komentáře