Záchranná služba, ilustrační foto. Autor: archiv #Udalosti112.cz / J.B. (2015)

MS kraj – Krajští záchranáři museli ve čtvrtek 16. srpna dopoledne, vyjíždět během jediné hodiny hned ke třem závažným situacím, při nichž došlo k pádu člověka z výšky. Informoval o tom krajský mluvčí Moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

Dvě minuty po desáté hodině převzali operátoři tísňové volání z Ostravy, kde došlo k pádu osmdesátiletého muže ze stromu. Pacient utrpěl poranění končetin a hrudníku. Po ošetření byl transportován do ostravské Fakultní nemocnice.

Jen o tři minuty později přišla na krajské operační středisko záchranářů téměř totožná výzva k zásahu, tentokrát z Palkovic na Frýdecko-Místecku. Při sběru ovoce tam ze stromu spadl sedmapadesátiletý muž. Na poskytování přednemocniční péče u něj se podílela pozemní posádka RZP spolu s vrtulníkem. Pacient s vážnými poraněními páteře, pánve a dolní končetiny, byl poté vzdušnou cestou přepraven do ostravského traumatologického centra,“ uvedl Humpl.


ČTĚTE TAKÉ: V Loučné nad Desnou havarovalo osobní vozidlo, dvoučlenná osádka skončila v péči lékařů
Zranění dvou osob a zásah všech záchranných složek si vyžádala dopravní nehoda osobního vozidla, krátce před třináctou hodinou, ve čtvrtek 16. srpna na komunikaci v Loučné nad Desnou. 

Před jedenáctou hodinou vyjížděli záchranáři k pádu z výšky potřetí, a to do Kopřivnice na Novojičínsku. Třiašedesátiletá žena utrpěla po pádu ze sedmého patra domu poranění neslučitelná se životem. Na místě jim podlehla, a to ještě před příjezdem posádek záchranné služby,“ doplnil mluvčí záchranářů a upřesnil, že zasahující lékařka již mohla jen konstatovat smrt postižené.

sim, (red.)

Komentáře