Záchranáři zasahovali u hromadné nehody na Frýdecko-Místecku. Zdroj: ZZS Msk

Frýdecko-Místecko – Týmy zdravotnické záchranné služby, spolu s ostatními složkami Integrovaného záchranného systému zasahovaly dnes, ve středu 14. února, u hromadné dopravní nehody na Frýdecko-Místecku. Střet osobních vozidel a kamionu v Třinci-Neborech, byl operátorům tísňové linky 155, krajské záchranky nahlášen v deset hodin dopoledne. Na místě nehody zasahovalo celkem pět posádek záchranné služby – čtyři pozemní (z Ostravy, Třince a Českého Těšína) a také vrtulník Letecké záchranné služby.

O nehodě dnes informoval redakci serveru ZprávyExtra.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že zasahující záchranáři ošetřovali na místě pět osob, které při nehodě utrpěly různá zranění.

Nejvážnější byl stav desetiletého chlapce.

Nalézal se v bezvědomí a přímém ohrožení života. Lékař záchranné služby u něj zjistil poranění hlavy a mozku. Dítě muselo být zaintubováno a převedeno na přístrojem řízenou ventilaci, uloženo do vakuové matrace a následně vrtulníkem transportováno do ostravské Fakultní nemocnice,“ uvedl Humpl

Další, dvanáctileté dítě, bylo zraněno naštěstí lehce, a po nezbytném ošetření přepraveno do nemocnice v Českém Těšíně.

Dva muži (68 a 50 let) a sedmadvacetiletá žena, utrpěli středně těžká a lehké poranění v oblasti hlavy nebo páteře. Byli při vědomí a mimo ohrožení života. Pozemní posádky záchranné služby je transportovaly do nemocnic v Třinci a Frýdku-Místku,“ uvedl mluvčí záchranářů k nehodě a upřesnil, že zasahující lékaři na místě události prohlédli šest dalších účastníků nehody, kteří nejevili známky poranění.


PSALI JSME: Dva těžce zranění při nehodě na Karvinsku. U nehody zasahovaly všechny složky IZS


Vedle záchranářů na místě nehody zasahovali také hasiči a policisté. Příčiny této tragické nehody jsou nyní v šetření Policie ČR.

-jb, (red.)

Komentáře